Ki ne ismerné azt a frusztráló érzést, amikor jól letöltjük a...
Ki ne ismerné azt a frusztráló érzést, amikor jól letöltjük a céges gépre kedvenc kis programunkat, ám a drága Windows szűkszavúan felszólít, hogy „a telepítőprogram futtatásához jelentkezzen be rendszergazdaként." Ilyenkor az ember tehetetlen dühében nekiáll netezni, vagy ami még rosszabb, dolgozni.
Ennek mostantól vége, most már munkahelyünkön is szabadon pazarolhatjuk az időnket az olyan nagyszerű és építő beszélgetésekkel, mint a „Helló dolgozol?" „Aha, és te?" „Én is jaja, mint látod :-D". A szigorú és türelmetlen rendszergazdák kijátszásához nem kell mást tennünk, mint beírni a böngészőbe a meebo.com címet. (Reméljük az említett rendszergazdák ezt nem olvassák, és nem tiltják le a honlapot).
A meebo.com-ról egy pillanat alatt használhatjuk az msn, a google talk, az aol instant messenger és a yahoo accountunkat, a nyitólapon be kell írni a felhasználónevünket és a jelszavunkat, és már bombázhatjuk is smiley-jainkkal az ismerősöket.
A Yahoo és a Google felvétele elsőre persze nem tűnik túl logikusnak, mert azokat szintén el lehet érni html-ről, de a készítők valószínűleg a konvergencia elveit tartották a szemük előtt. A meebo ugyanis rendelkezik egy saját messenger szolgáltatással, aminek meglepően a meebo nevet adták. Ha ide regisztrálunk, akkor használhatjuk mondjuk az msn-es fiókunkat is, de hozzáadhatjuk a Google talk-ot is, ráadásul a meebo-s felületről elérhető még az egykori nagy favorit, az ICQ és a Jabber is. Ha tehát valaki egyszerre több messenger programot is használ, annak megváltás lehet a meebo.
Persze azoknak is jól jöhet, akik eddig is megelégedtek egy üzenetküldő használatával. Például külföldön, amikor jól esne kicsit csevegni az otthon maradottakkal, de mindenféleképpen akkor a leghasznosabb, amikor az éppen használt PC-re valamiért nem lehet feltelepíteni az MSN Messengert, és az ember éppen azt használja.
A kezelőfelület egyszerű, és nem igényel fénysebességű netet, de azért egy ADSL nem árt hozzá. A telefonálást és a videózást el lehet felejteni, de a fájlküldést nemrég megoldották a készítők. Ebből is látszik a program egyik nagy előnye, a folyamatos fejlesztés. A meebo mögött komoly fejlesztőcsapat áll, akiknek a blogjából láthatjuk, épp milyen kihívást oldanak meg a szakemberek, és nekem úgy tűnt, nem nagyon lazsálnak. Szükség is van a fejlesztésekre, hiszen az üzemeltetők szerint naponta több mint 100 millió üzenetet kézbesít a meebo. A kezelőfelületre visszatérve: egy egyszerű, de ízléses honlap jelenik meg előttünk, jobb oldalt a megszokott messenger panellel, amit akár külön ablakban is megnyithatunk, hogy igazán az otthoni gépen érezhessük magunkat. A panelen elérhető az összes messenger szolgáltatásban használt ismerősünk, szépen, külön fülek alá rendezve, hogy ne keveredjenek össze. Meglepő extrája a honlapnak a magyar nyelv (sajnos a szolgáltatás nem hazai fejlesztés), ráadásul egészen jópofa fordítással. A meebo "mütyür" (ami becsületes angol nevén eredetileg gadget lehetett) segítségével állíthatunk be több fiókot, megjelenítendő nevet és képet, illetve színsémát. A honlapon közösségi élet is van, így ha már meguntuk a saját barátainkat, kereshetünk újakat a különböző chatszobákban.