Nyissunk egy új "greyscale" dokumentumot! (fontos, hogy ne RGB legyen).
Nyissunk egy új "greyscale" dokumentumot! (fontos, hogy ne RGB legyen). A méret mindegy, de ne legyen túl kicsi, hogy legyen helyünk dolgozni - a példában a dokumentum 500*300 pixeles. Ha megvagyunk állítsuk a hátteret feketére, majd gépejük be fehérrel a szöveget.
Lehetőleg olyan betűtípust válasszunk ami "vaskos", ellenkező esetben nem nagyon fog látszódni az effekt (még jobb ha a "bold" beállítást is alkalmazzuk a szövegünkön).
Most egy kis forgatás és effektezés következik. Először is: Image> Rotate Canvas> Rotate 90 CW. Ha ez megvan, akkor Filter> Stylize> Wind. Ezen az effektlapon válassuk legalul a "left" opciót. Alkalmazzuk a filter, majd ha megvagyunk alkalmazzuk ugyanezt a filtert mégegyszer! (ehhez elég ha CTRL+F-et nyomunk). Ha ezzel megvagyunk forgassuk vissza a képet: Image > Rotate Canvas> Rotate 90 degrees CCW. Most egy újabb filter következik: Filter> Blur > Gaussian Blur.
Alkalmazzunk egy értéket 1 és 3 között, tetszés szerint. Ismét egy újabb effektus: Filter> Blur> Motion Blur. Az értékek legyenek: 75 degrees és 20 -30 strength.
Következik az utolsó filter: Filter> Distort> Ripple. Beállítasok: amount: 100 Size: Medium.
Oké, nincs több filter, ennyi elég is lesz. Most menjünk az "image" menübe, és válasszuk: Image> Mode> Index. ha ez megvan, akkor ismét ugyanez a menü, de most: Image> Mode> Color Table és az itt megjelenő ablak tetején válasszuk a Black Body opciót a legördülő listából. Ha mindent pontosan csináltunk, akkor a következő eredményt kapjuk:
Készen is vagyunk: persze ez így még "durva" effekt, tetszés szerint fejezzük be a művet - ha például egy új rétegre megint ráírjuk a szöveget és adunk neki egy kis "glow" effektust, az általában beválik. Mivel az elkészült effektus fölé nem tudunk rétegeket tenni (!), másoljuk be vágólapra, és paste-zzuk be egy új dokumentumba milőtt tovább finomítjuk. Színesítsük vonalakkal, felirattal, egyéb sütikkel - ízlés szerint!