2007. július. 30. 10:04 MTI Utolsó frissítés: 2007. július. 30. 10:09 Tech

Csak az utószezonra várható a roamingdíjcsökkentés

Noha a hírközlésért felelős miniszter sürgette a korábbinál jóval olcsóbb eurótarifák hazai bevezetését, ezen a nyáron mégsem kerül kevesebbe a magyar mobilok külföldi használata: az egységes európai barangolási, azaz roamingdíjakat ugyanis a T-Mobile és a Pannon csak augusztus 29-étől alkalmazza, a Vodafone pedig kedden közli, kíván-e változtatni meglévő kedvezményes tarifáin - olvasható a Népszava hétfői számában.

A lap emlékeztet arra, hogy az Európai Unió 27 tagállamában ez év június 29-én lépett hatályba az a rendelet, amely egységesen kötelezővé tette a szolgáltatók számára a meglévőnél olcsóbb, úgynevezett eurótarifa felkínálását valamennyi díjcsomagjához. Kóka János gazdasági miniszter június elején arra kérte a hazai szolgáltatókat, hogy a lehető legsürgősebben vezessék be az új tarifákat, hogy ügyfeleik már nyári szabadságuk idején is élvezhessék az uniós döntés pozitív hatásait.

A roamingrendelet az uniós országokból kezdeményezett hazatelefonálás mai 250-650 forintos percdíjait 147 forintra, a hívásfogadás 95-220 forintos díjait pedig 72 forintra szoríthatja le a magyarországi mobilszolgáltatók esetében. A lépés becslések szerint 8-12 milliárd forint bevételkiesést okozhat a cégeknél, hiszen teljes forgalmuk 2,5 százalékát adják ma a roamingdíjak.

A lap úgy tudja, a T-Mobile és a Pannon első menetben 144 forintot számol majd fel az indított és 70,8 forintot a fogadott hívásokért, amit a napszakok és a hálózatok ezúttal nem befolyásolnak.

A háromlépcsős csökkentés végén, vagyis 2009-ben 139 forint lehet az indított és 57 forint a fogadott hívások barangolási díja.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.