2007. július. 05. 17:13 hvg.hu Utolsó frissítés: 2007. július. 05. 16:44 Tech

Végleg elbukta a német Google a Gmail nevet

Egy német bíróság döntése nyomán nem pereskedhet tovább a Gmail márkanév birtoklásáért a Google, miután egy német üzletember évekkel a keresőóriás levelezőszolgáltatásának elindítása előtt levédette a nevet.

Zsinórban a negyedik pert vesztette el a Google a Gmail márkanévért folytatott küzdelemben, melynek nyomán egy német tartományi bíróság megtiltotta további perek indítását. A hamburgi tartományi felsőbb bíróság tegnapi döntése szerint többé nem kezdeményezheti jogi úton a név megszerzését a Google német leányvállalata.

Daniel Giersch 2000-ben jegyeztette be G-mail néven fizikai levelező szolgáltatását, míg a Google saját levelezőrendszerét csak 2004-ben mutatta be. Giersch ügyvédje, Sebastian Eble elmondta: „a Hanza Felsőbb Bíróság határozata szerint a Googlenek nincs lehetősége az ügyet a Szövetségi Bíróságra vinni”.

A Google a történtek nyomán a theregister.co.uk-nak nyilatkozva elmondta: „elfogadjuk a bíróság döntését, melynek semmilyen kihatása nincs arra, hogy német felhasználóink a jövőben is használják levelező szolgáltatásunkat, a Google Mail-t ugyanazokat a szolgáltatásokat élvezve, mint a világ többi részén élők csak nem Gmail néven”.

A márkanév kapcsán három éve pereskednek a felek, ráadásul egyszerre több országban. A Google 60 országban birtokolja a Gmail márkanevet, de továbbra is igyekszik megszerezni azt Spanyolországban, Portugáliában és Svájcban. Egy osztrák bíróság korábban már szintén Giersch javára döntött. A Nagy-Britanniában Google Mail néven futó e-mail szolgáltatás esetében az IIIR piackutató cég ellen vesztett a keresővállalat. Giersch elmondása szerint: „kezdettől világossá tettem, hogy soha nem adom el a nevet, mert bízom a sikerben. Sem a G-mail név, sem én nem vagyok eladó” – tette hozzá.

hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

Leáldozhat a Huawei csillaga Európában Trump alatt?

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.