2007. július. 06. 12:44 techline.hu Utolsó frissítés: 2007. augusztus. 24. 08:17 Tech

Vírusvédelem telepített szoftver nélkül

Magasabb szintre emelte a Symantec a hálózatba kötött gépek védelmét az új Endpoint Security alkalmazásával, amely akkor is védi a hálózatot, ha a felcsatlakoztatott gépen egyáltalán nincs telepített vírusvédelem.

Az ezredfordulót követően az okozott károk nyomán számos vírus kapott hatalmas publicitást; ez a tendencia kifúlni látszik, s egyre inkább a kevéssé látványos, minél tovább titokban megbúvó, adatokat gyűjtő fertőzések dominálnak. Ez ösztönözhette az Endpoint Protection kifejlesztését: a szoftver a felhasználókat integrált antivírus, kémprogram elleni, tűzfal-, valamint hálózat-alapú betörésvédelmi megoldásokkal (IPS), továbbá alkalmazás- és eszköz-ellenőrzési technológiákkal védi, amelyeket egyetlen megoldásban egységesít, így egyszerűsítve a telepítést és a kezelést.

Annak érdekében, hogy a felhasználókat megvédje a jelenlegi és a jövőben egyre fenyegetőbbé váló fenyegetettségektől, az Endpoint Protection olyan proaktív technológiákat is magában foglal, amelyek automatikusan elemzik az alkalmazások viselkedését és a hálózati kommunikációt, hogy felfedjék és aktívan blokkolják a támadásokat.

„A Symantec Endpoint Protection könnyebbé teszi a vállalatok számára a hatékonyabb, többszintű biztonsági megoldások alkalmazását, és kiterjeszti az antivírus hatékonyságát, hogy szembeszálljon a fenyegetettségekkel” – mondta Gombás László, a Symantec magyar képviseletének vezető rendszermérnöke.

Az ugyanitt bemutatott Symantec Network Access Control 11.0 opcionális modul összekapcsolható az Endpoint Protectionnel, s lehetővé teszi a végpontok állapotának feltérképezését, biztosítja a megfelelő hálózati belépést, továbbá garantálja, hogy a biztonsági előírások és szabványok összhangban legyenek. Mindkettő várhatóan szeptemberben lesz elérhető világszerte.

Mivel egyre nagyobb számú felhasználó csatlakozik a vállalati eszközökhöz, a végpontok védelme és a biztonsági szabályoknak való megfelelés biztosítása már nem elkülöníthető feladatok. A Network Access Control (NAC) és a biztonság integrálása egyetlen végpontkliensbe lehetővé teszi a NAC gyorsabb és hatékonyabb alkalmazását többek között a szoftverek és szabályok frissítésében, az egységesített jelentésben, valamint az egységesített engedélyezéssel és fenntartással.

„A vállalatok csökkenteni akarják az üzleti környezet védelmére, illetve a szabályoknak való megfelelésre fordított kiadásokat” – mondta Andrew Jaquith, a Yankee Group senior elemzője. „Az egy kliensben integrált védelem csökkenti az összetettséget és egyszerűsíti az IT feladatokat.”

Hirdetés