2007. március. 02. 16:08 hvg.hu Utolsó frissítés: 2007. március. 02. 16:19 Tech

Nincs hatékonyabb fájdalomcsillapító, mint a marihuána

„Kiváló fájdalomcsillapító a marihuána, akármilyen formában fogyasztják az emberek” – derül ki a Neurology című amerikai orvosi lap friss számából.

© sxc.hu
A san franciscói University of California kutatásai arra jutottak, hogy az elszívott marihuána a legdurvább fájdalmat az úgynevezett perifériális ideggyengeséget képes hatékonyan enyhíteni.

A kutatás elsősorban a HIV betegek fájdalmainak enyhítésével foglalkozott, de cukorbetegek és a szklerózis multiplexben szenvedőknek is enyhülést hoz a ganja.

A periferiális ideggyengeség masszívan ellenáll a hagyományos fájdalomcsillapítók hatásénak. Még a legerősebb, durván additív szerek mint a morfin és az OxyContin is kevéssé képes csökkenteni ezt a fajta fájdalmat.

Ugyan a mostani felfedezés bíztató, további kutatások szükségesek a különböző betegségek és a marihuána közti összegfüggések alaposabb megértéséhez.

mesterséges intelligencia
hvg360 Földes Márton 2025. április. 14. 09:30

Mire (nem) használhatja a rendőrség az arcfelismerést?

A mesterséges intelligenciával működő arcfelismerő programok rendvédelmi használata Amerikától Kínáig számos ellentmondást szül. Az EU alapvetően korlátozza a módszert, ám a rendészeti és nemzetbiztonsági célra kiskaput hagy, és ezzel a lehetőséggel egyre többen szemezgetnek.