2006. december. 18. 11:53 MTI Utolsó frissítés: 2006. december. 18. 12:58 Tech

Ingyenes webtévé a Skype fejlesztőitől

A Skype internetes telefonhálózat és a Kaaza fájlmegosztó alkalmazás fejlesztői, Janus Friis és Niklas Zennstrom ingyenes onlinetévé-szolgáltatáson dolgoznak, amely a tervek szerint 2007-ben jelenik meg - adta hírül a Reuters brit hírügynökség a Financial Times (FT) című nemzetközi gazdasági napilap cikke alapján.

Hatezer felhasználó teszteli a fejlesztés végső szakaszába érkezett szolgáltatást, amely Venice néven fut, és teljes képernyős üzemmódban is alkalmas jó minőségű  mozgóképes anyagok közvetítésére. 

"Igencsak erőteljes tendencia az online videózás terjedése, úgyhogy előbb-utóbb ki kell dolgoznia a saját stratégiáját mindenkinek, aki jelen akar lenni ezen a piacon" - mondta Friis a FT-nak.  

A Venice az úgynevezett peer-to-peer technológiával működik, amelynek az a lényege, hogy nem központi tároló szerver, hanem egy közvetítő szerver segítségével jut el a megnézni kívánt adás a felhasználó számítógépére. Ehhez szélessávú internet-hozzáférés szükséges, a központi szerver nélkül működő technológia miatt viszont szerzői jogi problémák nem merülnek fel.

Egy dán lapnak adott októberi interjúban Friis még úgy nyilatkozott, hogy a Venice egy-két hónapon belül megjelenik, a FT-nak azonban nem mondott konkrét időpontot. 

Friis és Zennstrom tavaly eladta a Skype-ot az e-Bay-nek, az így szerzett tőke egy részét pedig az új, ingyenes szolgáltatás kifejlesztésébe fektették, amelyet hirdetésekből kívánnak fenntartani.
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.