2005. február. 15. 13:09 hvg.hu Utolsó frissítés: 2005. február. 15. 13:12 Tech

Neten az első magyar vállalati IT-blog

A vállalati informatikáról ír „lábjegyzeteket” Bőgel György, a KFKI Csoport stratégiai tanácsadója.

Szédítő sebességgel hódították meg az elmúlt évben a szélesebb nyilvánosságot is a blogok. A személyes naplókon és szűk körű információcserén túlnövő webnaplók (web log = blog) elérték a politikát, majd átformálták az üzleti kommunikációt. A fejlett internetes kultúrájú országokban nemcsak az informatikai és gazdasági portálokon váltak mindennapossá a személyesebb hangvételű naplóbejegyzések, számos vállalati szakértő választotta ezt az utat, hogy közzétegye gondolatait. Ehhez képest a KFKI Csoport kezdeményezése abban tér el a korábbi kísérletektől, hogy már az eredeti tervek is a kétirányú kommunikációt tűzték célul, míg a hagyományos blogok jobbára az egyoldalú közlésekre szorítkoznak.

Az „IT lábjegyzet” az alkotók szándékai szerint egy kötetlen, oldott hangvételű, de magas szintű szakmai fórum, ahova észrevételekkel, és ötletekkel épp úgy lehet fordulni, mint kérdésekkel, de éppenséggel tanácsot is lehet kérni. A blog gazdája Bőgel György széles körben ismert egyetemi oktató, a KFKI stratégiai tanácsadója.

A blog nem helyettesíti a cikkeket, vagy a mélyebb elemzéseket, de kiválóan alkalmas rá, hogy felhívja a figyelmet egy-egy problémára – mondja Bőgel György. Az „IT lábjegyzet” tehát nem klasszikus vállalati blog, hiszen nem egy cég tevékenységére, termékeire, szolgáltatásaira kívánja felhívni a figyelmet, hanem az üzleti informatika gyakran áttekinthetetlennek tűnő világában segít eligazodni. A blog azonban nem szakértői kinyilatkoztatás, a létrehozói feltétlenül számítanak a bejegyzésekhez fűzött észrevételekre, kiegészítésekre, esetleges ellenvéleményekre is.



hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.