Többtucatnyi delfintetemet találtak a Fekete-tengerben az ukrán partoknál, a természetvédők szerint belegabalyodhattak a halászok hálójába.
A katasztrófavédelmi minisztérium krími főosztályának tájékoztatása szerint mintegy húsz delfin tetemére bukkantak a múlt héten az Ukrajnához tartozó félsziget keleti részén, néhány tucatnyi kilométerre Kercstől. Egy delfinkutatásra szakosodott ukrán-orosz civil szervezet szerint viszont hatvanra becsülte az elpusztult tengeri emlősök számát. Többségükben barnadelfinek voltak - közölte Szerhij Krivohizsin, a szervezet vezetője.
A Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) veszélyeztetett fajokat tartalmazó vörös listáján szereplő kistermetű barnadelfinek a Krím keleti partvidéke közelében élnek. Krivohizsin úgy vélte, hogy a tengeri emlősök feltehetően halászhálókban pusztultak el, mert hálónyomokat lehetett látni a tetemeken, és le voltak vágva az uszonyaik. Szerinte a delfinek a halászat "járulékos veszteségei": belegabalyodnak a hálókba, halászok pedig uszonyaikat levágva visszadobják őket a tengerbe. Évente több száz delfin pusztul el így, most az áramlat a partra vetette őket - tette hozzá.
Az orosz hatóságok kedden jelentették be, hogy mintegy 30 delfintetemet találtak a Fekete-tengernek ugyanabban a térségében, a Krasznodari területen fekvő Bolsoj Utris-félsziget közelében.