A 17. helyről indult a holland Forma-1-es pilóta.
A címvédő és sorozatban negyedik világbajnoki címére hajtó Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte az esőben rendezett és piros zászlóval is félbeszakított Forma-1-es Brazil Nagydíjat vasárnap, ezzel nagy lépést tett a végső diadala felé.
A 27 éves pilótának ez az idei nyolcadik és pályafutása 62. futamgyőzelme, amelynek köszönhetően három versennyel a vége előtt 62 pontra növelte az előnyét az összetett élén a Sao Paulóban hatodikként záró brit Lando Norisszal (McLaren) szemben.
A 17. helyről rajtoló Verstappen mögött meglepetésre a két Alpine ért célba a dobogós helyeken: a francia Esteban Ocon második, honfitársa, Pierre Gasly pedig harmadik lett. Verstappen legutóbb a június 23-i Spanyol Nagydíjon diadalmaskodott az idén.
A világbajnokság három hét múlva folytatódik Las Vegasban.
Boksztragédiák: ha több életet tesz jobbá, mint ahányan belehalnak, akkor rendben van?
Az egyik legősibb, de legveszélyesebb sport az ökölvívás. Orvosszervezetek kampányoltak a betiltása mellett, az amatőrök egészségét fejvédővel próbálták megóvni, de úgy tűnik, az csak tetézte a bajt. Közelebb vihetnek a sorra ismétlődő tragédiák a sportág biztonságosabbá tételéhez?
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)