Gulyás Michelle olimpiai bajnoki címe volt a magyar küldöttség utolsó érme az olimpián.
- Gulyás Michelle világrekorddal olimpiai bajnok női öttusában.
- Guzi Blanka nagyot hajrázva olimpiai negyedik női öttusában.
- Negyedik lett a magyar férfi vízilabda-válogatott, miután a bronzmérkőzésen ötméteresekkel kikapott az Egyesült Államok ellen.
- Muszukajev Iszmail 13–12-re kikapott a bronzmeccsen az albán Islam Dudaev ellen, ezzel ötödik lett a férfi szabadfogású birkózók 65 kilogrammos súlycsoportjában.
Ezzel a poszttal ér véget a HVG percről percre frissülő tudósítása az olimpia utolsó napjáról, már ami a sportot illeti, ugyanis az este 21 órától kezdődő záróünnepséget élőben közvetítjük. Tartsanak velünk akkor is! Köszönjük, hogy az olimpia alatt velünk tartottak, viszontlátásra!
Olimpiai bajnoki címet nyert Gulyás Michelle női öttusában, Márton Viviana taekwondósok 67 kilogrammos súlycsoportjában, Kós Hubert 200 méteres hátúszásban, Milák Kristóf 100 méteres pillangóúszásban, Rasovszky Kristóf 10 kilométeres nyíltvízi úszásban és a férfi párbajtőrcsapat (Siklósi Gergely, Koch Máték, Andrásfi Tibor, Nagy Dávid).
Ezüstérmet szerzett Csipes Tamara K–1 500 méteren, Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra K–2 500 méteren, Varga Ádám K–1 1000 méteren, Nádas Bence és Tótka Sándor K–2 500 méteren, Milák Kristóf 200 méteres pillangóúszásban, Halász Bence férfi kalapácsvetésben és a férfi kardcsapat (Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Rabb Krisztián).
Bronzérmes lett Muhari Eszter női párbajtőrben, Major Veronika 25 méteres női sportpisztolyban, Pupp Noémi és Fojt Sára K–2 500 méteren, Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra K–4 500 méteren, Kopasz Bálint K–1 1000 méteren és Betlehem Dávid 10 kilométeres nyíltvízi úszásban.
Magyarország a 19 megszerzett éremmel 14. helyen zárt az éremtáblázaton.

67–64-es állásnál, pár másodperccel a női kosárlabda olimpiai döntő vége előtt pontot szerzett a francia válogatott, de nem sikerült az egyenlítés, mert végül csak kettesnek adták meg a játékvezetők a dobást, ugyanis a francia játékos vonalra lépett. Az Egyesült Államok végül 67–66-ra nyert és megszerezte a párizsi olimpia utolsó aranyérmét.
25–25-ös eredménnyel ment félidőre a francia és az amerikai női kosárlabda-válogatott az olimpiai döntőben, majd a harmadik negyed elején egy 10–0-s rohanást produkált a házigazda, amivel jelenleg 35–25 az állás.
Rio és Tokió után Párizsban is a szerb férfi vízilabda-válogatott lett az olimpiai bajnok, miután a döntőben 13–11-re legyőzték Horvátországot, ezzel megismételve a magyar válogatott bravúrját, zsinórban a harmadik aranyérmüket megszerezve.
A vártnál simábban, 13 góllal győzött a dán férfi kézilabda-válogatott az olimpiai döntőben Németország ellen. Már az első félidőben is kilencgólos különbség volt a két együttes között, végül 39–26-ra győztek az északiak és lettek olimpiai bajnokok, történetük során először.
Felfüggesztették a Kongói Demokratikus Köztársaság színeiben induló Dominique Lasconi Mulamba versenyzői engedélyét, mivel a szervezetében doppingszert találtak a párizsi olimpián.
A sprinter a férfi 100 méter augusztus 3-i előselejtezőjéből még továbbjutott, de a következő körben már kiesett, ezt követően vették tőle azt a mintát, amely pozitív eredményt hozott.
Mulamba kérheti a B próba elemzését, és fordulhat a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz is jogorvoslatért.
A szerb vízilabda válogatott 8–5-re vezetett szünetben, a harmadik negyed felénél 9–6-ra.
A második negyed elején a szerb férfi vízilabda-válogatott 6–3-ra vezet Horvátország ellen az olimpiai döntőben.
A dán férfi kézilabda-válogatott a szünetben 21–12-re vezet Németország ellen az olimpiai döntőben.
Imane Helif nem tart Donald Trumptól, és megvédené a címét Los Angelesben
Az olimpiai bajnok ökölvívó, aki Párizsban Hámori Lucát is legyőzte, motiválni akarja a fiatalokat, és jó példát akar mutatni nekik.
