Sport Balizs Benedek 2024. augusztus. 03. 20:35

Milák Kristóf olimpiai bajnok 100 méter pillangón

A 200 méter ezüstje után 100 pillangón aranyérmet nyert a pillangókirály.

Párizs 2024 - hírek
Friss cikkek a témában

Nem kezdete jól a döntőt Milák Kristóf, negyedik helyen fordult 50 után 23,10-es részeredménnyel, majd hatalmasat hajrázott, 49,90-nel lett olimpiai bajnok. A második helyen a kanadai Josh Liendo ért célba 49,99-cel, harmadikként a szintén kanadai Ilya Kharun érte el a falat 50,45 másodperc alatt.

Milák Kristóf a legjobb idővel jutott be a 100 méteres pillangóúszás középdöntőjébe, majd a döntőbe is. A középdöntőben jól kezdte a futamot, 30 méter után fél testhosszal vezetett. A második 50 méterre ugyan valamelyest zárkózni tudott rá a svájci Noe Ponti, de így is magabiztosan nyerte meg futamát a pillangókirály 50,38 másodperces idővel.

Milák Kristóf úszott már egy döntőt Párizsban, szerdán a 200 méteres pillangóúszás döntőjében volt érdekelt, ahová a legjobb időeredménnyel jutott be és a 4-es rajtkőről ugorhatott medencébe. A rajt után elsőként bukkant fel, fél testhosszal vezetett legnagyobb riválisa, a francia Léon Marchand előtt. 50 méter után már 62 századdal vezetett, féltávnál is elsőként fordult. 150 méterre tovább nőtt az előnye, a hajrára 72 század Marchand előtt, a hajrát azonban a francia jobban bírta, Milák 1:51.75-tel ezüstérmes lett, Marchand 1:51.21-es, bődületes olimpiai csúccsal nyerte meg a számot.

Kicsúszott az arany Milák kezéből Párizsban, de úszhatott-e ekkorát, ha tényleg nem edzett?

Hónapokig senki sem tudta biztosan, készül-e Milák Kristóf az olimpiára, az edzője is arról beszélt, hogy nincs túl jó formában, mégis ezüstérmet nyert Párizsban. Hogy mi jár a fejében azután, hogy nem sikerült megvédenie a címét, senkinek sem árulja el.

hvg360 Nagy Gábor 2025. január. 21. 17:27

II. Donald így akarja: berúgta az ajtót első intézkedéseivel Trump

„Semmi nem állhat az utunkba” – mondta beiktatásán Donald Trump, aki az első napon aláírt rendeleteivel ízelítőt adott arról, hogyan képzeli el a kiterjesztett végrehajtói hatalmat. Az amerikaiak pedig azzal szembesültek, hogy elnököt választottak, de királyt kaptak – legalábbis ambícióját tekintve. Az első rendelkezések Amerikának szóltak, a világ többi része várhat a sorára.