A spanyolok már biztosan ott lesznek Berlinben vasárnap este, ma az is kiderül, hogy kivel csaphatnak össze az Eb-tróféárt.
Kedd este Spanyolország Franciaország legyőzésével kiharcolta a részvételt a vasárnapi, berlini Eb-döntőben, szerdán pedig az is kiderül, hogy kivel csaphatnak össze: Hollandia a 2010-es világbajnokság döntőjéért vágna vissza spanyoloknak, Anglia pedig a három évvel ezelőtti, hazai pályán elbukott Eb-finálé után szeretne egy második esélyt, ehhez előbb azonban egymáson kell túljutnia a két válogatottnak.
Hollandia a D csoportból ugyan csak harmadik helyezettként jutott tovább, de ehhez az is kellett, hogy az utolsó fordulóban már a kieséses szakaszbeli helyük biztos tudatában kapjanak ki izgalmas meccsen Ausztriától. Ezt megelőzően ugyanis már 2-1-re legyőzték a lengyeleket, az azóta elődöntőig jutó Franciaország ellen pedig egy 0-0-s döntetlen játszottak, így végül 4 ponttal, 4-4-es gólkülönbséggel jutottak a legjobb 16 közé.
A csoportkör után az E csoport meglepetésgyőztese, Románia várt rájuk, aki nem jelentett különösebb kihívást Gakpóéknak, 3-0-val jutottak tovább. A negyeddöntőben már jóval nehezebb dolguk volt Törökország ellen, de végül nemcsak fordítottak, hanem sikerült is megőrizniük az előnyüket a török ziccerek ellenére, így 20 év után újra bejutottak a kontinenstorna elődöntőjébe – 2004-ben a házigazda Portugálok ellen 2-1-re kikaptak a legjobb négy között.
A papíron az Eb egyik legerősebb keretével rendelkező angol válogatottról nem lehet azt állítani, hogy zökkenőmentesen jutottak be az elődöntőbe: a C csoportot ugyan megnyerték, de teljesítményük korántsem volt lehengerlő, a szerbek ellen még belefért az, hogy visszaálltak védekezni a vezetés megszerzését követően (1-0), Dánia azonban már megbüntette őket (1-1), Szlovénia ellen pedig előnybe sem tudtak kerülni (0-0).
A kieséses szakaszban pedig a teljes rendelkezésre álló időkeretet felhasználták: a 16 között a 95. percben csak Bellingham egyéni zsenialitása mentette meg őket a szlovákok elleni blamától, a hosszabbításban pedig hamar meg is szerezték a vezetést, amit meg is tudtak tartani (2-1). Svájc ellen ismét hátrányból kellett felállnia Gareth Southgate szövetségi kapitány csapatának, ez sikerült is, a fordítás viszont nem, büntetőkkel harcolták ki végül a továbbjutást.
Kérdés, hogy mennyire jelenthet gondot a fáradtság az angoloknak: a kapus Jordan Pickford mellett Kyle Walker, John Stones és Declan Rice is végig pályán volt mind az 5 meccsen, így nekik már több mint 500 perc van a lábukban az Eb-n, ahova eleve az Európában leghosszabb angliai szezon után érkeztek. Némi reményt nyújthat ugyanakkor Bellinghaméknek, hogy Svájc ellen végre visszatért hosszú sérüléséből a keret egyetlen klasszikus balhátvédje, Luke Shaw, ha ő ott lesz a pályán kedd este is, az új dimenziót nyithat az angol támadásokban.
A meccset egy német játékvezető, Felix Zwayer vezeti, akit a meccs előtt azért kapott fel a nemzetközi sajtó, mert korábban egyszer eltiltották egy bundabotrány miatt. Az idei kontinenstornán azonban már három meccset is vezetett, köztük a hollandok Románia elleni nyolcaddöntőjét. A Hollandia–Anglia-mérkőzésnek a dortmundi stadion ad otthont, ez már a hatodik Eb-meccs a városban, itt rendezték a vihar miatt félbeszakadt Németország–Dánia-mérkőzést is. Az időjárás-előrejelzések szerint eső ma is előfordulhat, de bízzunk benne, hogy inkább a meccs eseményei adnak okot az izgalomra. A Hollandia–Anglia Eb-elődöntőt percről percre közvetítjük a HVG-n.
Ezekre a szavakra kerestek rá a legtöbben Pornhubon 2024-ben
Változás történt az élen.