A Szonyacsnij Stadiont a 2012-es Eb alatt még a holland válogatott használta edzőpályaként.
Az ukrán válogatott mellett Münchenbe érkezett az oroszok által 2022-ben lebombázott harkivi Szonyacsnij Stadion egy lelátója is – számolt be a The Guardian. A lelátót a Wittelsbacherplatzon állították ki, ahol az ukrán labdarúgó-szövetség elnöke, Andrij Sevcsenko mutatta be.
A létesítmény eredetileg a 2012-es, ukrán–lengyel rendezésű Európa-bajnokságra készült, amelyen a holland válogatott edzőpályája volt, de később az ukrán nemzeti csapat is használta. A stadion egyike annak a több mint 500 sportlétesítménynek, amelyet az oroszok romboltak le a háború 2022-es kitörése óta.
Az ukrán válogatott hétfőn 15 órakor Románia ellen kezdi az Európa-bajnokságot a müncheni Allianz Arénában. A kiállított lelátót a hétfői meccs után Düsseldorfba viszik, ahol Ukrajna pénteken Szlovákia ellen a következő mérkőzését vívja.
Milák Kristóf: Megbántottam olyanokat, akiket nem szerettem volna, igyekszem ezen változtatni
Megtörte a hosszú csendet Milák Kristóf úszó, aki egy podcastben beszélt arról, hogy miért kellett szünetet tartania, hogy megfordult a fejében a visszavonulás gondolata, és hogy hogyan készült a párizsi olimpiára. Mesélt a motivációjáról is, végül bocsánatot kért mindazoktól, akiket megbántott.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)