Két napig újra olyan magyar szemmel a téli olimpia, mint amilyen 2014-ig, a gyorskorcsolya sikerei előtt volt: nézzük a külföldi sztárokat, és azért szurkolhatunk, hogy egy-egy magyar, amikor elindul, a középmezőnyben minél előrébb végezhessen.
Csak egy magyar sportolóért lehetett szurkolni az olimpia hétfői versenynapján. Kozuback Kamilla, Magyarország első hódeszkás olimpikonja a 17. helyen végzett a big air számban, így nem jutott be a keddi 12-es döntőbe.
Kozuback ebben a számban eredetileg nem szerzett kvótát, ám vasárnap kiderült, hogy visszalépés és sérülés miatt szerepelhet. A 29 induló mínusz 10 fokos hidegben, kellemetlen szélben, ugyanakkor napsütésben versenyzett.
A big air versenyszám lényege az, hogy a versenyzők egy közel 80 méter magas mesterséges lejtőn csúsznak, a megszerzett lendületből hatalmas ugrást hajtanak végre, a közben bemutatott trükkökre kapnak pontot. Mindenki három ugrást mutathatott be, a két legjobb összege alapján lehetett továbbjutni a döntőbe.
Kozuback elsőre egy hátrafelé végrehajtott kétfordulatost (backside 720 weddle) hajtott végre, erre 51,50 pontot kapott, amivel a 14. helyen állt. Másodjára is hátra duplával próbálkozott (cab double underflip), ám a landolás nem sikerült, ezért pontszáma 5,50 lett, ebben a körben a legalacsonyabb. Két menet után így a 25. volt. Végül még bátrabban ment, dupla hátra szaltót ugrott (cab double underflip weddle), de mivel nem fogta meg ugrás közben a deszkáját, ezért 59 pontot kapott.
Kozuback Kamilla és a cseh Sarka Pancochova az első nők, akik a hódeszka mindhárom szabadstílusú szakágában – slopestyle, félcső, big air – indultak olimpián.
Hétfőn a nap további részében, valamint kedden egy magyar sem versenyez Pekingben, legközelebb szerdán lesz magyar érdekeltség, akkor az alpesi síző Kékesi Márton indul műlesiklásban, rövid pályás gyorskorcsolyában pedig a női 1500 méter versenyeit rendezik Jászapáti Petrával és Kónya Zsófiával, valamint a férfi váltó fut a B-döntőben.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.