Sarah Voss a bázeli tornász Európa-bajnokságon versenyzett a lábát is takaró ruhában.
A hagyományos, a lábakat szabadon hagyó dressz helyett az egész testét takaró öltözékben versenyzett a német Sarah Voss a bázeli tornász Európa-bajnokságon. Kezeslábast eddig csak vallási meggyőződésből húztak tornásznők, Voss az első, aki más okból döntött így: a sportág átszexualizáltsága ellen állt ki – írja a BBC.
Reméljük, azok a tornászok, akik kényelmetlennek érzik a megszokott ruhát, bátorságot meríthetnek ebből ahhoz, hogy követhessék a példánkat
– mondta Voss. A ZDF német közszolgálati tévécsatornának adott interjúban elmesélte, hogy gyerekként még nem volt gondja a tornadresszekkel, de azóta, hogy serdülni, menstruálni kezdett, egyre kényelmetlenebbnek érezte, hogy azokat kell viselnie.
A német tornásszövetség támogatja Voss döntését, akinek két csapattársa, Elisabeth Seitz és Kim Bui is hasonló, a lábat is takaró ruhában fog versenyezni a jövőben. Hangsúlyozták:
az új ruha kiállás a gimnasztika átszexualizáltsága, egyúttal pedig a szexuális zaklatások ellen.
A nemzetközi szövetség, a FIG szabályzata lehetővé teszi a teljes testes dresszek viselését, amíg azok „elegánsak”. A BBC idézi ugyanakkor a holland női tornászok közleményét, amelyben arról számoltak be: gyakran előfurdul, hogy bírák pontot vonnak le egy-egy tornásznőtől, ha valamilyen módon kényelmesebbé próbálja tenni a versenyruháját. A hollandok üdvözölték a német szövetség kiállását.
A szörnyetegek a szemünk előtt vannak, csak észre kellene venni őket
Az amerikai tornászok elképesztő erővel mutatták be a gyakorlatokat és gyűjtötték az érmeket a világversenyeken, miközben a rendszer, amely az őket évtizedeken át zaklató sportorvosnak védelmet nyújtott, tehetetlenné tette őket a visszaélésekkel szemben. Egy új dokumentumfilm most megpróbálja visszaadni nekik azt az erőt és tartást, amit Larry Nassar és a sportágat irányító hatalmasok elvettek tőlük.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.