Sport hvg.hu 2019. november. 20. 18:58

Hrutka a válogatottról: Évtizedek óta nem tudunk szembenézni a magyar foci problémáival

A volt válogatott hátvéd is beszállt a nemzeti csapat walesi bukását elemzők közé. Szerinte a negyedik hely az Európa-bajnoki selejtezőcsoportban realitás.

Kedd este a magyar válogatott kilátástalan meccsen maradt le az egyenes kijutásról a jövő évi labdarúgó-Eb-re. A mérkőzés után többen is bírálták a csapat játékát, de ez egyre inkább átcsúszott abba, hogy az egész magyar foci problémáiról kezdtek el beszélni. Marco Rossi szövetségi kapitánya például a meccs értékelésekor azt mondta, mindenkinek fel kell fognia, hogy a magyar játékosokál komoly képességbeli hiány van.

Az 59-szeres válogatott Hajnal Tamás az M4Sport szakértőjeként azzal mentegette a csapatot a mérkőzés után, hogy a magyar futball nagy baja, hogy nem születnek itt világklasszis labdarúgók. Azt is megemlítette, hogy nincsenek gyors játékosaink, és ez a képesség sajnos nem fejleszthető.

Hrutka János, aki 24-szer szerepelhetett a címeres mezben, a Facebookon szállt be az elemzésbe, és azt írta:

Egyszerűen nem tudjuk reálisan kezelni, értékelni helyzetünket, képtelenek vagyunk most már évtizedek óta szembenézni azokkal a problémákkal, amelyekkel a magyar labdarúgás küzd. Öntjük bele a százmilliárdokat és nem vesszük észre, hogy ezek szakszerűtlen felhasználása most már abszolút kontraproduktív."

Úgy gondolja Hrutka, hogy a reális értékelés hiánya is hátráltatja a fejlődést. Szerinte már a puszta számok is előrevetítik a lehetőségeinket.

Egy csoportba kerültünk a világranglista jelenlegi 7., 24., és 31. helyezett nemzeti tizenegyével, akiknél mind-mind vannak top játékosok, sőt, ezek a spílerek meghatározó, nemzetközi bajnokságokban játszanak hétről hétre. Mi következik ebből: a realitás a 4. hely!"

A volt hátvéd szerint ha minden összejön (nincs sérülés, eltiltás, mindenki folyamatosan lehetőséget kap saját csapatában, az ellenfelek fáradtak, sérültek, "kipontozódottak" lesznek), talán tudunk hazai pályán pontokat csipegetni.

Szerinte a tények:

  • megvertük hazai pályán a jóval erősebb horvátokat, walesieket! – óriási pozitívum!
  • megnyertük mindkét meccset Azerbajdzsán ellen, pedig eddig azért hoztak némi izgalmat a kötelezőnek gondolt győzelmek.
  • az utolsó forduló előtt még továbbjutásra álltunk.
  • ugyanakkor a 4. helyen végeztünk, ebből a szempontból semmi különös nem történt, hoztuk a legminimálisabban elvárhatót.
  • fájó vereségek Szlovákia ellen, de ez inkább csak a szívünk miatt, mert merjük kimondani: Szlovákia is jobb csapat!
  • a selejtezők alatt egyszer sem játszottunk ugyanolyan összeállításban! A nagyon kevés, európai középszinten mozgó játékosból sem tudtunk kétszer hasonló kezdő 11-et a pályára küldeni.
  • nagyon kevés gólt szereztünk! háromszor gólt sem rúgtunk, 2 játékosunk van, aki 1-nél több gólt szerzett, az egyikük védekező középpályás, a másik középső védő. Egyedül Pátkai volt az is, aki két különböző meccsen a kapuba talált.
  • nagyon jó periódusban találkoztunk hazai pályán a horvátokkal és a walesiekkel is. Amikor komolyra fordult a harc a csoporton belül, egy pontot sem szereztünk már "riválisainkkal" szemben.

Előreléptünk? – tette fel a kérdést, majd meg is válaszolta: nem hiszem!

párizsi olimpia 2024

Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába

Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.