A magyar kardozó a dél-koreai Oh Szang Uktól kapott ki a fináléban. Öt tussal is vezetett.
A magyar kardozó bátor vívással kezdte az asszót, gyorsan ellépett az ellenfelétől: 2-7-es állásnál volt a legnagyobb a különbség köztük, a szünetre 8-4-gyel mentek. Szatmári hatékony támadásaira a dél-koreainak nem volt ellenszere.
A pihenőt követően aztán elkezdte ledolgozni a hátrányát, és bár a második vb-döntőjében vívó magyar kardozó egy tust még be tudott vinni, Oh egy hatos sorozattal átvette a vezetést (9-10), és már ki sem engedte a kezéből.
Az asszó végén még felcsillant a remény, Szatmárinak sikerült egy találatra megközelítenie ellenfelét (13-12), egyenlíteni azonban már nem volt képes. A vége 15-12 lett.
Vagyis a 26 éves magyarnak nem sikerült javítania 22 éves dél-koreai ellenfelével szembeni mérlegét: a két vívó immár ötször mérkőzött, Szarmári egyszer, Oh négyszer nyert.
A magyar vívó a 64-es táblán előbb 15-10-re verte a grúz Miheil Mardeleisvilit, majd 15-11-re a dél-koreai Kim Jun Hót. A nyolcaddöntőben az idei Európa-bajnokkal, az előző, 2013-as budapesti vb győztesével, az orosz Venjamin Resetnyikovval csapott össze, s 15-12-re nyert. A negyeddöntőből a világranglista éllovasa, a tavaly ezüstérmes amerikai Eli Dershwitz ugyancsak 15-12-es legyőzésével jutott tovább, ezzel biztossá vált, hogy dobogóra állhat.
A fináléért az iráni Mojtaba Abedinit könnyedén, 15-8-ra múlta felül, a döntőben pedig 15-12-re kikapott a világranglista második helyezettjétől, a dél-koreai Oh Szang Uktól. Ezzel 2017-es győzelme után másodszor nyert érmet egyéniben világbajnokságon.
Kubatov Gábor: Egy afrikai országnál, meg ilyen helyeknél nyilván jobban élünk
Újévi köszöntőt tartott a Fradi elnöke, amelyben elmondta, “méregetjük, hogy az embereket mi érdekli, és a magyar embereket a futball érdekli”, valamint azt is elárulta, hogy Pascal Jansent félmilliárd forintért vásárolták ki a klubtól.