Sport hvg.hu 2018. november. 11. 13:50

A bokszszövetség szerint nem vezetői felelnek a több százmilliós hiányért

Közleményben reagált a MÖSZ az elhangzott vádakra.

Nem a Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) vezetői vagy munkatársai, hanem külső személyek felelősek a kialakult helyzet miatt – reagált a szövetség a sajtóban megjelent hírekre. A MÖSZ közleménye az időközben távozó ügyvezető, a gazdasági igazgató és a PR-menedzser sodorta csődközelbe a szervezetet.

A bokszszövetség pénzügyi problémáit az augusztusi ifjúsági világbajnokság megrendezése okozta. A játékokat eredetileg, beugróként, Győr rendezte volna, ám végül áthelyezték a Duna Arénába, a 800 millió forintot meghaladó költségek pedig 348 millió forintos hiányt okoztak. A szervezést - derül ki a közleményből - nem a szövetség vezetői, hanem az említett háromfős csapat irányította.

Október végén a szövetség eljárást indított, és megvonta Erdei Zsolt elnök és Nagy Anett főtitkár aláírási jogát. A mostani közlemény megemlíti: a főtitkár, aki „15 éve oszlopos tagja a magyar ökölvívásnak”, júliusban jelezte lemondási szándékát „a kialakult helyzetre és átláthatatlánságra tekintettel”.

A közlemény védelmébe veszi Nagy Anett férjét, Wida Józsefet is, aki a Madárfészek Ökölvívó Akadémia vezetője, és aki a helyszín kiépítéséért volt felelős a vb alatt.

Azt is kiemelik, hogy a Madárfészek GODAKO Akadémia (Erdély) kapcsán a telekvásárlás és különböző fordítási díjakon kívül, az erre a célra kormányhatározattal megítélt fennmaradó összeg, maradéktalanul rendelkezésre áll a Magyar Ökölvívó Szakszövetség elkülönített pénzforgalmi számláin.

Csötönyi Sándor, a MÖSZ korábbi elnöke néhány napja azt közölte, hogy utódja, Erdei Zsolt megbukott, és a szövetség vezetése több hibát vétett, bár szándékosan nem akartak lopni.

hvg360 Tiszóczi Roland 2025. április. 05. 07:00

Kalkuláltunk: a családbarát Magyarországon jó, ha a gyerekesek tíz százaléka meg tud fizetni egy tengerparti nyaralást

Készítettünk néhány kalkulációt egy négyfős családdal, 12 év fölötti gyerekekkel számolva, ha a horvát, az albán, a bolgár vagy az olasz tengerpartot vennék célba egy hétre csúcsszezonban. A legolcsóbb kempingezős megoldás is több mint 620 ezerre jön ki, de a legtöbb úti cél inkább 800 ezer és 1,3 millió forint között érhető el.