Dánia–Franciaország 0-0, Ausztrália–Peru 0-2
Dánia: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Jörgensen – Larsen, Delaney (Lerager, 90.) – Braithwaite, Eriksen, Sisto (Fischer, 60.)– Cornelius (Dolberg, 75.).
Franciaország: Mandanda – Sidibé, Varane, Kimpembe, Hernández (Mendy, 50.) – Kanté, N'Zonzi – Dembélé (Mbappé, 78.), Griezmann (Fekir, 69.), Lemar – Giroud
Ausztrália: Ryan – Milligan, Sainsbury, Behich, Risdon - Leckie, Jedinak, Mooy, Kruse (Arzani, 58.) – Rogic (Irvine, 72.), Juric (Cahill, 53.)
Peru: Galese - Santamaria, Ramos, Trauco, Advincula - Flore, Carrillo (Cartagena, 79.), Tapia (Hurtado, 63.), Yotún (Aquino, 46.) - Cueva, Guerrero
Dánia vagy Ausztrália? Ez volt a nagy kérdés a nap első két meccse előtt. A világbajnokság C csoportjában 1700 kilométer távolságról figyelhette egymást a két csapat. Dánia a már biztosan továbbjutó Franciaországgal játszott, Ausztrália pedig a már fix kieső Peruval meccselt.
Azt egészen biztosan tudtuk már a két meccs előtt, hogy amíg nem lőnek gólt a franciák és az ausztrálok is, addig nincs miről beszélni. Dánia azzal a tudattal léphetett pályára, hogy ha pontot szerez, akkor bent van a legjobb 16-ban, míg Ausztráliának a győzelem megszerzése mellett azért is szurkolnia kellett, hogy a dánok kapjanak ki, és még ebben az esetben is csak a gólkülönbséget, vagy a fair play pontszámot lehetett volna elkezdeni számolgatni.
Ausztrália ennek megfelelően úgy kezdte a meccsét, hogy szinte felborult a pálya. Peru jó negyedórán át szó szerint semmit sem mutatott, de aztán egy mesteri támadással megszerezte a vezetést. Guerrero vett le egy labdát, Carrillónak adott precíz beadást a tizenhatos túloldaláról, nagyjából 12 méterre a kaputól, ő pedig kapásból, gyönyörű mozdulattal lőtte be.
Peru utoljára az 1982-es vb-n szerzett gólt. Ez pedig így már azt jelentette, hogy a dán–francia meccsen csak a csoportelsőség maradt a tét, mindkét csapat továbbjutó helyen érezhette magát.
A dánok és a franciák túl sok izgalommal már akkor sem kápráztattak el minket, amikor a másik meccs 0-0-ra állt, Peru vezető gólja után pedig joggal tarthattunk attól nem mennek-e rá a békés, sérülésmentes döntetlenre. Sokat nem kellett dolgoznia egyik kapusnak sem, inkább mezőnyben gyűrték egymást a csapatok – milyen szép megfogalmazása ez annak, hogy sok minden nem történt. Egyedül a 24. percben izgulhattak kicsit a nézők, amikor egy dán saját tizenhatosán belül kézzel ért a labdába, de a bíró úgy gondolta, hogy nem szándékosan, ezután jó húsz percet kellett várni arra, hogy Giroud egy nagy lövést eresszen meg, lesről, és már ez is esemény volt, a meccs készült teljes unalomba fulladni.
Szocsiban pedig Ausztrália még jobban nyomott, ezzel viszont azt érte el, hogy a perui kontrák veszélyesebbek lettek. Az ausztrálok így is majdnem kiegyenlítettek, Kruse egy beadás után két méterre állt a kaputól a labdával, két védővel a nyakán – nem tudta megoldani.
Az 50. percben aztán végképp eldőlt minden: a perui Cueva passza megpattant ugyan egy védőn, de Guerrero így is tudott mit kezdeni a labdával, ráfordult a kapura, és belőtte a peruiak második gólját.
Innen már nagyjából csoda kellett volna ahhoz, hogy ne Dánia legyen a csoport másik továbbjutója a franciák mellett. Ennek hatására a dán–francia a vb egyik leggyengébb meccse lett. Az ausztrál–perui sem volt nagy örömfoci, de ott legalább annyit láthattunk, hogy a csapatok megpróbáltak támadni. Ehhez képest a dánok úgy-ahogy még csak támadgattak, a franciák viszont nem nagyon erőltették meg magukat, Fekir oldalhálót találó lövését kivéve mintha nem is akartak volna gólt rúgni. Mindkét szurkolótábor kifütyülte a sajátjait, teljes joggal.
A C csoport végeredménye:
1. Franciaország 7 pont
2. Dánia 5 pont
3. Peru 3 pont
4. Ausztrália 1 pont
Este 8 órakor Horvátország–Izland, Nigéria–Argentína. Annak a csoportnak a második helyezettjét kapja a nyolcaddöntőben Franciaország, a győztesét Dánia.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.