A vébén szereplő válogatottakat bemutató sorozatunk harmadik részében a G és a H csoport csapatai következnek.
A G csoportban a favorit belgák, a nagy sikerről álmodozó Anglia, illetve a nem túl esélyes Tunézia, Panama páros szerepel.
A belgák csalódásként élték meg a 2016-os Eb-t, amikor potens csapatuk a negyeddöntőben 3-1-re kikapott Walestől. Roberto Martinéz pedig átvette az aranygenerációt, és kivezette őket Oroszországba. Hazard, Lukaku, Mertens, De Bruyne: csak néhány név azok közül, akikre kulcsszerep hárul majd. Nainggolan kihagyása nagy botrányt okozott, igaz, Martinéznél nem volt alapember. Minden poszton van világklasszisuk. A gyengeséget a kispadon kell keresni, a szövetségi kapitány személyében, hogy tud-e fegyelmet tartani az öltözőben.
Anglia mindig az esélyes reményével megy a vb-re, de mindig elbukik. 1966 óta várnak a szurkolók egy újabb vb-győzelemre. Valószínűleg nem Oroszországban törik meg a széria. Sok kiváló játékosuk van, az egyik legjobb csatár Kane személyében az angol keretet erősíti. Probléma lehet a háromvédős rendszer, ami a korábbi angol válogatottakhoz képest meglepő, de lehet, hogy ez az újítás lesz a nyerő.
Tunézia ötödik alkalommal jutott ki a világbajnokságra, de hiába győznék le Panamát, valamelyik nagy ellen pontot vagy pontokat kéne elcsípni. A csapat sztárja, Wahbi Khazri jó szezont zárt, és szükség lesz a formájára. Kiesett ugyanakkor a legkreatívabb játékos Jusszef Mszakni, és nélküle nem lesz könnyű dolga az afrikaiaknak.
Akárcsak Panamának. A határokat feszegető, már-már durva játékot Dánia ellen láthatták a nézők. Reméljük a tornán nem ez lesz a jellemző, de a kemény és fegyelmezett védekezés kötelező lesz a vébéújoncnak, ha reménykedni akar. Legnagyobb sztárjuk Román Torres sérüléssel bajlódott és ez kihathat a védekezésükre.
A H csoportban Lengyelország, Szenegál, Kolumbia és Japán lesz érdekelt. Talán a vb leginkább kiegyensúlyozott csoportjában
A lengyelek Adam Nawalka irányításával, a háromgólos meccsenkénti átlagot súrolták. Robert Lewandowskival persze könnyű. A világ egyik legjobb csatára a hátán kell cipelje a lengyeleket a továbbjutás érdekében. A nem túl fiatal középpálya és a selejtezős csoportgyőztesek között a legtöbb kapott góllal rendelkező védelem hátrányát kell egyensúlyozni.
A vb-re 16 év után visszatérő Szenegál tipikus afrikai csapat lehet. Gyorsak, technikásak, de taktikailag fegyelmezetlenek. Sztárjaik vannak bőven. Sadio Mané vagy Kalidou Koulibaly az európai elit tagja, kérdés, hogy felhúzzák-e a többieket a saját szintjükre.
José Pékerman azonban négy éve is ott volt a vb-n válogatottjával, és nem is akármilyen szereplést hagyott maga mögött. A kolumbiaiak gyönyörű focival és egy nagy sztárral (James Rodriguez) ajándékozták meg a nézőket. 2018-ban is erre számíthatunk, igaz most a kapusuk, David Ospina nagyon keveset játszott az Arsenalban, és ha hibázik, könnyen a meccshiányra lehet fogni. Gyenge pont ez lehet, a másik nagy sztár Radamel Falcao most Oroszországban pályára léphet a vb-n, és messzire repítheti a dél-amerikaiakat.
Japán a támadótriójában bízik. Okazaki, Kagava és Honda mind-mind európai szinten is elismert játékosok. Kis szerencsével tovább is juthatnak. Az edző Nishino Akira kipróbált egy új hadrendet, ami viszont szörnyen működött, így ha meccs közben váltani kell, bajban lehetnek a szamurájok.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.