Sport hvg.hu 2017. július. 19. 21:56

Első komoly meccsén a szívbajt hozta a magyar szurkolókra a férfi válogatott

A vizes vb hatodik napjának magyar szempontból legfontosabb esményén a férfi pólóválogatott 9-9-es döntetlent játszott Olaszországgal. Nem csak itt csattantak azonban pofonok, hiszen nyíltvízi úszóink elég nehezen viselték a bunyót 5 kilométeren. A háttérben pedig egy korrupciós botrány borzolta a kedélyeket. A vb szerdai napjának összefoglalójába gyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.

Rendkívül kiélezett csatát hozott az olasz-magyar csoportrangadó, amely a csoportelsőségről, így a pluszpihenőnapról döntött. Azaz csak döntött volna, hiszen végül döntetlen született a Hajós Alfréd uszodában.

Az első negyedben mindkét csapat sorban kapta az emberelőnyöket, amivel az első negyedben egyformán éltek a mérkőző felek, ugyanis egy negyed után 4-4 állt az eredményjelzőn. Aztán a második negyedben Nagy Viktor kapta el a fonalat a kapuban, aminek köszönhetően sikerült előnyt szerezni, így a félidőben 6-5-re vezetett Märcz Tamás gárdája.

Azonban egy kettős kiállítás még jobban kiélezte a meccset, egy ütésváltás után Hárait és Fondellit is végleg cserével állították ki a játékvezetők.

Túry Gergely

A harmadik negyed megint fordulatot hozott a meccsben, az olaszok kapujába beálló Tempesti fogott néhány dobást, a magyar válogatott pedig sorban három fórt is kihagyott, így a 3. negyed végén az olaszok újra átvették a vezetést. Az utolsó negyed előtt 8-7-re vezettek. Már szinte veszni látszott a meccs 9-7-es olasz előnynél, de Varga Dénesék remek hajrát produkáltak, és előbb egyenlítettek Vámos góljainak köszönhetően, majd sanszuk maradt a győzelem megszerzésére, amivel azonban nem tudtak élni.

Túry Gergely

Märcz Tamás a meccs után úgy fogalmazott, hogy a bírói ítéleteknél nem érezte a hazai pálya előnyét, de csapata így is rászolgált az egy pontra. A döntetlen a magyar szakvezető szerint nem rossz eredmény, és még jól is kijöhet ebből a pontosztozkodásból a magyar válogatott a későbbiekben.

Így végül a mérkőzés összképét tekintve igazságos döntetlen született, a csoportelsőségről a gólarány dönt majd.

Bunyó a Balatonban

A délelőtti programban két fiatal, tizenéves úszónak, Juhász Jankának és Novoszáth Melindának is szurkolhattunk az 5 kilométeres versenyszámban, ahol végül előbbi a 27., utóbbi a 28. helyen csapott célba. A futam után mindketten az agresszív mezőnyre panaszkodtak, Juhász úgy fogalmazott, "az első körben iszonyatos bunyó volt, azt sem tudtam, hogy hol vagyok, fiú vagyok-e vagy lány, vagy hogy hány éves vagyok. Annyira szétvertek, hogy többet voltam a víz alatt, mint fölötte."

Két magyar műugró is érdekelt volt a 3 méteres szám selejtezőjében, ahol végül Bóta Botond 51., Ligárt Ábel 54. lett, így nem jutottak tovább a középdöntőbe.

Este a 16. helyen zárt a magyar szinkronúszó csapat (Dávid Janka, Kertai Lili, Kézdi Fanni, Kiss Szofi, Rényi Luca, Riemer Alexandra, Schwarcz Anett, Thuróczy Karolina Mylan) a szabadgyakorlat selejtezőjében, így nem jutott döntőbe.

Korrupciós balhé a FINA háza táján

A nap nem közvetlenül a versenyszámokhoz köthető legfontosabb híre volt, hogy a kuvaiti Huszain al-Muszallamról, a Nemzetközi Úszószövetség (FINA) alelnökéről a The Times szerzett egy hangfelvételt, amelyen a sportdiplomata az Ázsiai Olimpiai Tanács képviseletében arról egyezkedik egy kínai marketingügynökség képviselőjével, hogy a szponzori bevételek tíz százalékát juttassák neki és társainak „jutalékként”.

AFP / Laurent Fievet

A Nemzetközi Olimpiai Tanács azonban már etikai vizsgálatra küldte az ügyet, a FINA szerint azonban nem történt szabálysértés.

Szerdai percről perce tudósításunkat itt találja.

párizsi olimpia 2024