Százezrekért árulnak jegyeket a budapesti vizes világbajnokság egyes eseményeire a szervező cég szóvivője szerint. Borsa Miklós úgy tudja, van olyan úszódöntő, amelyre az interneten 400 ezer forintért kínáltak belépőt.
Utánanéztünk mi is, mennyit kérnek a nem hivatalos értékesítő felületeken a tikettekért. A magyar licitoldalakon nem túl nagy a kínálat, és az árak sem annyira elszálltak: az egyik holnapon a legnagyobb összeget, 88 ezer forintot négy darab vízilabda-belépőért kértek – kettőt a bronzmeccsre, kettőt pedig a döntőre. Az egyenként 9900 forint névértékű jegyeket viszont csak csomagban hajlandó eladni a tulajdonosuk.
A fajlagosan legdrágább, 35 ezer forintos kikiáltási áron megvételre kínált belépőt is ugyanezen az oldalon találtuk, és ugyancsak a férfiak pólódöntőjére szól. Ebből a hirdetésből nem derült ki, hogy a tulajdonos eredetileg mennyiért vette a jegyet, csak az, hogy aki kifizeti, közel ülhet majd a medencéhez.
Az úszószámok közül a július 29-i döntőben szereplőkre adják legdrágábban a jegyet. Két belépőért – amelyeket a feltöltő állítása szerint az eredetileg az egyik legnagyobb másodértékesítő oldalon, a Viagogón fizetett áron kínál – 38 ezer 598 forintot kér. Aki megveszi, vélhetően láthatja Hosszú Katinkát, Cseh Lászlót és Kapás Boglárkát is az aranyért tempózni.
Segítsen nekünk! |
Vadásszon Ön is drága jegyeket, és írja meg kommentben, ha az itt felsoroltaknák is borsosabb árúra bukkan! |
A Viagogón a magyar oldalakhoz képest tényleg lehet sokkal magasabb áron is jegyeket találni. Ott a 29-i úszódöntőkre szóló legdrágább jegyekért 50 ezer forintot kell leszurkolni, a 30-i finálékra pedig ennek több mint dupláját, 107 ezret. Náluk a férfi pólósok aranymeccsére már minden belépő elkelt, a bronzmérkőzésre azonban még van, darabonként 25 és 34 ezer forintért – de ezektől is csak kettesével szabadulna a gazdájuk.
Borsa Miklós szerint azonban érdemes kerülni a nem hivatalos, bizonytalan hátterű viszonteladókat, már csak azért is, mert ahogy korábban megírtuk, a FINA számára kötelezően fenntartott jegyek egy része rendszerint visszakerül a szervezőkhöz, így eladhatóvá válik. Érdemes tehát figyelni a hivatalos jegyértékesítő oldalt, vagy ellátogatni valamelyik helyszínre, ahol személyesen is meg lehet vásárolni a belépőket.
Jó tudni azonban, hogy a helyszíneken nem lehet kártyával fizetni. A Margitszigeten, a Hajós Alfréd Uszoda tőszomszédságában üzemelő konténer-jegyárudában azt mondták, ez nem okoz problémát, a vásárlók megértik, hogy ez a rendszer. A külföldiek sem zúgolódnak. Ahogy egyébként a balatonfüredi helyszínen, Budapesten is csak a konténerek falára felcelluxozott, laminált A4-es lapokon tudatják ezt az információt.
Boksztragédiák: ha több életet tesz jobbá, mint ahányan belehalnak, akkor rendben van?
Az egyik legősibb, de legveszélyesebb sport az ökölvívás. Orvosszervezetek kampányoltak a betiltása mellett, az amatőrök egészségét fejvédővel próbálták megóvni, de úgy tűnik, az csak tetézte a bajt. Közelebb vihetnek a sorra ismétlődő tragédiák a sportág biztonságosabbá tételéhez?
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)