Ami annyi mindenkinek nem sikerült 20 év alatt, 12 hónap alatt összejött a jelenkor egyik legzseniálisabb úszónőjének: lemondatni Gyárfás Tamás úszóelnököt. Tökéletes tempóérzék, jó taktika, és még ki tudja, mi vitte sikerre Katinka akciósorozatát.
Ki látta, hogy ez lesz Hosszú Katinka egy évvel ezelőtti, 2015. december 22-i lépéséből? Úszóbajnokunk azzal állt ki a nyilvánosság elé, hogy a szövetség nem biztosítja neki a kellő feltételeket a felkészüléshez - egy évvel később az addig megingathatatlannak tűnő, oly sok csatát túlélő, nagy taktikus úszóelnök, Gyárfás Tamás lemondott posztjáról.
A Magyar Úszószövetség rögtön megpróbálta elsimítani az ellentétet, tizenegy magyar úszónak, köztük Hosszúnak külön felkészülési pénzt próbált adni, amit három kivétellel el is fogadtak. Igaz, ehhez azt is kérte: a sportolók járuljanak hozzá a 2017-es vizes vb promóciójához azzal, hogy részt vesznek bizonyos PR-eseményeken havonta egyszer.
Hosszú mellett Bernek Péter sem fogadta el ezt a szerződést, utóbbi azért, mert arcmásának jogairól nem ő, hanem a menedzsmentje döntött, előbbi okairól pedig kevés derült ki, de maga az el nem fogadás, azaz a 12 milliós szerződés összetépése bejárta az egész sajtót. Érződött, hogy az úszók egyre kevésbé viselik el a Gyárfás-féle autoriternek mondott, egyszemélyi döntésmechanizmust.
Innentől kezdve lényegében megszűnt a beszélő viszony Magyarország, sőt a világ egyik legsikeresebb úszója és Gyárfás Tamás, illetve az akkor még szövetségi kapitány Kiss László, majd utódja, Hargitay András között. Gyárfás április 24-én bizalmi szavazást kért maga ellen, ezt megnyerte, és így megerősödhetve folytatta 23 éves elnöki munkáját. Hosszú a számára eszméletlen sikeres (3 arany, 1 ezüst) riói olimpia után nyitott újra frontot, a windsori rövidpályás vb-ra hangoló sajtótájékoztató előtt írt a Facebook-oldalán újra a közelebbről nem körvonalazott gondokról az úszósportban, és lemondásra szólította fel Gyárfást. Támadásai kevés konkrétumot tartalmaztak, a legjobb ütemmel érkeztek, nehéz volt rajtuk fogást találni, Gyárfás is csak azt tudta ismételni, próbálja kideríteni, mi lehet Hosszú elégedetlenségének oka, konkrétumokra vár.
A lemondásra végül november 30-án került sor, az ennek részleteit taglaló monstre sajtótájékoztatón nem nagyon derült ki, mi lehetett a korábban mindent túlélt elnök lemondásának igazi oka, ő azt állította, a kabalafigurák miatti támadás, és két méltatlan, csúsztató cikk késztette erre a döntésre. Ekkor még homályban hagyta, indul-e újra az elnöki székért, ma már tudjuk, nem, pedig ő kapta a legtöbb jelölést.
A trónkövető személyéről megindultak a találgatások, még egy idevágónak tűnő törvénymódosítás is született - végül kisült, Bienerth Gusztáv tursztikai kormánybiztos jelentkezett be, aki a hvg.hu-nak adott interjújában már többször úgy nyilvánult meg, mint aki meg is nyerte a január 8-án megtartandó elnökválasztást. Hosszú Katinka a feltűnésétől kezdve támogatja Bienerthet, aki még több pénzt és az úszókra koncentrálást ígéri megválasztása esetén.
Bienerth Gusztáv: Gyárfás nagyon beágyazott, fontos ember
Gyárfás Tamás hibáiról és saját elnöki elképzeléseiről kérdeztük a Magyar Úszó Szövetség eddigi egyetlen elnökjelöltjét, Bienerth Gusztávot. A Magyar Turisztikai Ügynökség kormánybiztosa, a 2024-es Budapesti Olimpiai Pályázat alelnöke, a Ferencváros elnökségi tagja arról is beszélt, mikor találkozott először Hosszú Katinkával, és miért jogos, hogy nem az úszók választják az elnöküket.
Kubatov Gábor: Egy afrikai országnál, meg ilyen helyeknél nyilván jobban élünk
Újévi köszöntőt tartott a Fradi elnöke, amelyben elmondta, “méregetjük, hogy az embereket mi érdekli, és a magyar embereket a futball érdekli”, valamint azt is elárulta, hogy Pascal Jansent félmilliárd forintért vásárolták ki a klubtól.