Az egyik vezető tisztségviselő azt mondja, a legfelsőbb körök nem tudtak róla, de egy helyettes államtitkár már gyanúba keveredett.
Az ARD német televízió robbantotta a bombát két évvel ezelőtt, mikor egy riportban bemutatta az államilag támogatott orosz doppingprogramot. A riport után kezdett vizsgálódni a Nemzetközi Doppingellenes Szervezet, a WADA, amely a 2015 novemberében kiadott jelentésében megállapította, hogy a legjobb orosz atléták, olimpiai bajnokok éveken keresztül részt vettek egy szisztematikus doppingprogramban, amelyben nemcsak sportolók, hanem edzők, sportorvosok, a 2014-es szocsi téli olimpián a doppingteszteket elvégző moszkvai laboratórium és az ország doppingellenes ügynöksége is érintett volt.
Az orosz tisztségviselők most először, a New York Timesnak ismerték el az intézményesített doppingprogram létezését.
"Ez egy intézményesített összeesküvés volt" - mondta a lapnak Anna Anceliovics, az Orosz Doppingellenes Ügynökség megbízott igazgatója. Azt mondja, az évekig tartó csalásban a kormányzat vezető tisztségviselőit nem vonták be. A megbízott igazgató nyilatkozata előrelépés: korábban vehemensen tagadták az egész rendszer létét is, most már a helyettes sportminiszter felelősségét is felvetik.
Anna Anceliovics azt mondta, az olimpián manipulálták a vizeletmintát, hogy ne derüljön ki a doppingolás. A KGB jogutódja, a Szövetségi Biztonsági Szolgálat intézte a minták cseréjét úgy, hogy betörtek a mintát tároló helyekre. Az egészet pedig egy helyettes sportminiszter fedezte évekig.
Kubatov Gábor: Egy afrikai országnál, meg ilyen helyeknél nyilván jobban élünk
Újévi köszöntőt tartott a Fradi elnöke, amelyben elmondta, “méregetjük, hogy az embereket mi érdekli, és a magyar embereket a futball érdekli”, valamint azt is elárulta, hogy Pascal Jansent félmilliárd forintért vásárolták ki a klubtól.