Sport hvg.hu 2016. szeptember. 26. 11:23

A FIFA szerint nincs már rasszizmus a futballban

Feloszlatta rasszizmus elleni munkacsoportját a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA), mondván, az végrehajtotta minden feladatát, nincs már rá szükség.

„Bárcsak azt mondhatnám, hogy sokkolt a döntés, de sajnos nem így van. A rasszizmus problémája továbbra is égető a labdarúgásban, nagyon komoly és aktuális, amely folyamatos figyelmet igényelne. Személy szerint azt gondolom, hogy a munkacsoportnak nagyon sok munkája maradt – például a 2018-as oroszországi világbajnokság kapcsán. De nyilvánvaló, hogy a FIFA-nak más az álláspontja” – mondta a döntésről az ideiglenesen felállított csoport egyik tagjai, Osasu Obayiuwana.

A szervezetet három évvel ezelőtt hívta életre az akkori FIFA-elnök, Sepp Blatter, élén az alelnök Jeffrey Webbel. 2015-ben azonban többek között Webbet is letartóztatták a szövetségben feltárt korrupciós ügyek miatt. A helyére épp egy évvel ezelőtt Constant Omarit, a kongói futballszövetség elnökét nevezték ki.

„Az ő vezetősége alatt egyetlen alkalommal sem ült össze a munkacsopotr. Többször is írtam neki, azt tudakolva, mikor lesz végre tanácskozás, de még csak válaszra sem méltatott” – magyarázta Osasu  Obayiuwana.

A FIFA annak ellenére eresztette szélnek a csoportot, hogy Gianni Infantino megválasztása előtt az egyik elnökaspiráns, Tokyo Sexwale, korábbi apartheid-ellenes aktivista is hangsúlyozta: ideiglenes szerveződés helyett állandóra lenne szükség, hogy hatékonyan tudjanak fellépni a pályákon tapasztalt rasszizmus ellen.

Szeptember elején az Európai Labdarúgó-szövetség az orosz Rosztov stadionjának részleges lezárását rendelte el egy Bajnokok Ligája-mérkőzésre, a csapat drukkereinek rasszista megnyilvánulásai miatt.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.