Sport MTI 2016. szeptember. 18. 12:58

Kosárlabda-Eb: megvan, kikkel játszhatnak a 17 év után kijutott magyarok

A veretlen magyar férfi kosárlabda-válogatott mellett további tíz csapat jutott ki a selejtezőből a jövő évi Európa-bajnokságra.

    A 40. kontinenstornának Helsinki, Tel-Aviv, Kolozsvár és Isztambul ad otthont 2017. augusztus 31-től szeptember 17-ig. Finnország, Izrael, Románia és Törökország a rendező jogán lett tagja a 24-es mezőnynek, míg Spanyolország, Litvánia, Franciaország, Szerbia, Görögország, Olaszország, Csehország, Lettország és Horvátország a 2015-ös Európa-bajnokság 1-9. helyezettjeként szerzett részvételi jogot. Hozzájuk csatlakozott a selejtezőből 11 válogatott, a hét csoportgyőztes és a négy legjobb második helyezett. Az Eb csoportkörének sorsolását november 22-én tartják.

    Az európai szövetség honlapja szerint a mind a hat meccsükön - az utolsót szombaton Macedónia ellen 63-61-re - nyertes magyarokhoz hasonlóan elsőként kvalifikálta magát Oroszország, Belgium, Szlovénia, Grúzia, Németország és Lengyelország. Közülük a magyar együttesen kívül csak az oroszok és a szlovénok maradtak veretlenek. Csoportmásodikként jutott ki a magyar kvartettből Nagy-Britannia, továbbá Montenegró, Izland és Ukrajna.

    A fennállásának 15. kontinenstornájára készülő magyar válogatott 1999 után szerepelhet ismét Eb-n. Akkor Franciaországban mindhárom csoportmérkőzésén kikapott - sorrendben a spanyoloktól, az oroszoktól és a szlovénoktól -, és a 14. helyen végzett. 

párizsi olimpia 2024
Címkék
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.