A riói olimpia legfiatalabb bajnoka, a kínai Zsen Csien még a 17 éves ezüstérmesnél is fiatalabb.
Zsen Csien, aki februárban volt 15 éves (!), csütörtökön nyerte meg azt a versenyszámot, amelyben a tavalyi kazanyi világbajnokságon ezüst-, a februári riói világkupán pedig aranyérmes volt. Ő az első kínai olimpia bajnok, aki a 21. században született.
#CHN diver Ren Qian claims #gold in women’s 10m platform while her teammate Si Yajie claims #silver #Rio2016 #diving pic.twitter.com/FGy2ayKyIL
— China News 中国新闻网 (@Echinanews) 2016. augusztus 19.
"Amikor megnyertem, sírtam a boldogságtól. Nem teljesítettem a legjobban a selejtezőben és az elődöntőben, de higgadt maradtam, és ez különösen az utolsó három ugrásomnál számított sokat"
– nyilatkozta Zsen, aki az édesanyjának, az edzőinek és a csapattársainak köszönte meg a segítséget.
![](https://img.hvg.hu/Img/b2dea50fcee14f6eb810034566fbfb2e/e8125875-97a7-4fe0-a832-a2129c6d7497.jpg)
"Különösebben nem voltam ideges, csak a gyakorlatomra koncentráltam. Az edzőm mondta, hogy minden ugrásom előtt gondoljam át a mozgássort" – értékelte gyakorlatát a szemtelenül fiatal olimpiai bajnok.
"Az aranyérem volt a célom, sajnálom, hogy nem én nyertem, de Zsen csodálatos volt a döntőben. El tudom fogadni az ezüstöt, mert ő jobb volt" – nyilatkozta az ezüstérmes Sze Ja-csie, aki ugyan idősebb Csien-nél, de még így is mindössze 17 éves.
Boksztragédiák: ha több életet tesz jobbá, mint ahányan belehalnak, akkor rendben van?
Az egyik legősibb, de legveszélyesebb sport az ökölvívás. Orvosszervezetek kampányoltak a betiltása mellett, az amatőrök egészségét fejvédővel próbálták megóvni, de úgy tűnik, az csak tetézte a bajt. Közelebb vihetnek a sorra ismétlődő tragédiák a sportág biztonságosabbá tételéhez?
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)