Miután a 200 méteres számban legjobb idejétől elmaradva a hetedik helyen végzett, a magyar úszó 100-on készült a javításra. A döntőben végül hármas holtversenyben végzett a 2. helyen.
Második helyen végzett Cseh László a 100 méteres pillangóúszásban, hármas holtversenyben.
A 30 éves magyar klasszis 51.14 másodperces idővel csapott célba, csakúgy mint a szám háromszoros címvédője, az amerikai Michael Phelps, illetve a világbajnok dél-afrikai Chad Le Clos. A számot a szingapúri Joseph Schooling fölényesen nyerte 50.39 másodperces olimpiai csúccsal.
Nagyon örülök, hogy összejött az ezüstérem. A szingapúri nagyon jó volt, tekintélyt parancsoló időt úszott. Az olimpia előtt reménykedtem, hogy én is tudok ennyit, sajnos nem jött össze, de az ezüst is fantasztikus
- mondta Cseh László.
Hozzátette, nagyon különleges, hogy éppen Phelps, Le Clos és ő lett holtversenyben második.
Örülök, hogy velük osztozhatok ezen a pozíción, bár persze jobb lenne, ha egyedül állnék a második helyen
Cseh a negyedik legjobb idővel jutott be a 100 pillangó döntőjébe Cseh László, így joggal bizakodhatott az éremszerzésben. A középdöntőben még Michael Phelpsnél is jobb időt úszott, ám az már 200 pillangón is kiderült a riói olimpián, hogy ez semmit sem számít, az amerikai rekorder a döntőiben mindig csúcsformában úszott.
Cseh még az elődöntők után úgy nyilatkozott, "100 pillangón meg kell mutatnom, hogy mire vagyok képes, bár eddig semmi nem ment túl jól", utalva arra, hogy 200 méteres számban a hetedik lett.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.