Tudósítónk a Szajna-partján nézte végig helyiekkel az Ausztria-Magyarország meccset, közben beszélgetett a körülötte ülőkkel.
Élénk taps fogadta Párizsban, a Szajna-parti óriás kivetítő előtt a magyar válogatott második gólját. A meccs után a helyiek azt mondták, a második félidőben mutatott játék alapján a magyarok megérdemelték a győzelmet.
"Nem tudtam, hogy ilyen jó a magyar csapat. Fegyelmezetten, pontosan játszottak" - mondta az egyik párizsi néző, Alexandre. Szerinte viszont sz osztrákok csalódást keltettek, nem sok mindent csináltak a 90 perc alatt.
Párizsban nem érezni azt a feszültséget, amit főként az orosz és a brit szurkolók által provokált tömegverekedések keltettek a vidéki városokban. Békésen sétálnak egymás mellett a különböző országokból érkezett szurkolók, így a svédek és az írek sem estek egymásnak miután válogatottjuk döntetlent játszott egymással. Szesztilalom sincs, a szurkolói zónákban korlátozás nélkül árulják a sört.
A biztonsági intézkedések viszont szigorúak. Az Eiffel-torony tövében levő rajongói zónába például csak háromszori motozás után lehet bejutni, az utcákon pedig gyakoriak a szirénázva haladó rendőrkonvojok. Igaz, a szurkolói zónák bejaratánál - az első motozás előtt - általában akkora a tömeg, hogy az esetleges merénylők ha ott robbantanak, nem kevés embert ölhetnek meg.
Párizsban - a stadionok és a rajongói zónák kivételével - a vártnál kevésbé érződik, hogy itt zajlik a labdarúgó Eb. Ennek részben az a magyarázata, hogy a terrorveszély miatt a hatóságok csak olyan helyekre engedtek elhelyezni kivetítőket, ahol megoldható a biztonsági ellenőrzés. Ez pedig azt jelenti, hogy az éttermekből száműzték a televíziókat. A kép késő estére változik, az utolsó járatokon már az egész napos sörözéstől igencsak átázott szurkolók kerülnek többségbe.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.