Sport MTI 2016. június. 10. 20:14

Csányi elszántságot vár a magyar focistáktól

"Olyan játékot lássunk, hogy büszkék lehessünk a csapatra" - mondta az MLSZ elnöke egy tévéinterjúban. Csányi arról is beszélt, hogy benne is van félelem a terrorfenyegetettség miatt.

Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke az M4 Sportnak adott interjújában elmondta, akkor lenne elégedett, ha a magyar játékosok olyan elszántsággal lépnének pályára az F csoportban Ausztria, Izland és Portugália ellen, mint a norvégok elleni pótselejtezős párharc mérkőzésein, majd a horvátok elleni barátságos meccsen. "Olyan játékot lássunk, hogy büszkék lehessünk a csapatra" - tette hozzá Csányi.

Az MLSZ elnöke bevallotta, izgatottan várja a magyar csapat meccseit, de biztos benne, hogy a válogatott tagjai mindent megtesznek, hogy továbbjussanak a csoportjukból. "Jó lenne egy jó szereplés. Biztosan küzdeni fognak, és mindhárom csapatnak méltó ellenfelei lesznek. Ha a szerencse velük lesz, a továbbjutás is sikerülhet. Bár a játékosaink nem Európa élvonalába tartoznak, de összességében jól képzettek, korösszetételüket és motiváltságukat tekintve is megfelelőek. A közelmúltban már több meccsen is láttam, hogy végre nem félve lépnek pályára" - mondta Csányi Sándor.

Az elnök felidézte, hogy Bölöni Lászlót akarták megnyerni a válogatott szövetségi kapitányának, de miután ez nem sikerült, Pintér Attilát nevezték ki. Ezután részletesen beszélt Dárdai Pál és Bernd Storck megbízásának körülményeiről is.

A magyar csapat Európa-bajnoki szereplésére visszatérve elárulta, hogy nem tett semmilyen fogadalmat, hiszen bennfentes információi is vannak, így ez nem lenne sportszerű, bár egy közepes tétet fel merne tenni a válogatottra. A kontinenstornáról elmondta, benne is van félelem a terrorfenyegetettség miatt.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.