2014. szeptember. 25. 07:09 MTI Utolsó frissítés: 2014. szeptember. 25. 08:52 Sport

Schmitt kaphatja meg Grosics helyét és a havi félmilliót

Schmitt Pál korábbi köztársasági elnök személyében újabb vívó lehet tagja a Nemzet Sportolóinak – írta a Blikk.

Grosics Gyula júniusi halála óta tizenegyre csökkent a legendás sportolókat tömörítő csoport létszáma, birkózók és vívók lehetnek esélyesek az Aranycsapat kapusának helyére – közölte a Blikk.

A lap szerint felvetődött, hogy a korábbi köztársasági elnök, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) volt vezetője, az olimpiai és világbajnok Schmitt kerüljön be a legendás sportolók közé.

Kulcsár Győző négyszeres ötkarikás aranyérmes párbajtőröző, a korábbi MOB-elnök egykori válogatottbeli csapattársa szerint hivatalosan még nem tettek le neveket az asztalra, de ha csak a saját sportágából kellene jelölteket választania, akkor Fenyvesi Csaba háromszoros és Schmitt Pál kétszeres olimpiai bajnok is alkalmas erre az elismerésre.

Jelenleg Kulcsáron kívül Balczó András (öttusa), Buzánszky Jenő (labdarúgás), Földi Imre (súlyemelés), Hammerl László (sportlövészet), Ivánkay Mária (parasport, asztalitenisz), Kárpáti György (vízilabda), Keleti Ágnes (torna), Portisch Lajos (sakk), Rejtő Ildikó (vívás) és Székely Éva (úszás) tagja a Nemzet Sportolóinak.

A kormány a Nemzet Sportolója címet és az ezzel járó, havi nettó 500 ezer forintos életjáradékot tizenkét magyar, hatvan évnél idősebb, kimagasló eredményt elérő sportolójának adományozhatja. Fontos, hogy a jeles személyiség aktív pályafutását követően is kimagasló szerepet töltsön be a hazai sportéletben.

Schmitten kívül felvetődött Varga János és Hegedüs Csaba birkózó, Fenyvesi Csaba vívó, Magyar Zoltán tornász és Gedó György ökölvívó neve is a Nemzet Sportolójaként.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.