Sport hvg.hu 2013. december. 21. 05:44

Huszti: nem vagyok megmentő, nem leszek válogatott

Távolmaradása a válogatottól nem kapitányfüggő, és egyébként is, a csapatnál új gerincet kell építeni – nyilatkozta az Egervári Sándor idején a válogatottságról lemondó Huszti Szabolcs az nb1.hu-nak.

Ha valaki arra számított, hogy az előző szövetségi kapitánnyal, Egervári Sándorral fagyos viszonyt ápoló Huszti Szabolcs az új kapitány, Pintér Attila kedvéért visszatér a fociválogatottba, annak csalódnia kell. A Hannover 30 éves focistája szerint nem kell erőltetni a visszatérését.

MTI / EPA / Peter Steffen

Előbb pénteken, a Sportcsillagok Gáláján az év legjobb játékosa címet elnyerő Husztit képviselő menedzsere, Filipovics Vladan mondta el, hogy bár ő szeretné, Huszti visszatérésére nincs esély, később pedig maga a focista mondta el az nb1.hu-nak, hogy korábbi döntése, hogy visszavonul a válogatottságról, nem kapitányfüggő. Azt mondta, hogy lejárató kampány folyt ellene, azzal gyanúsították, hogy azért bomlasztja a közösséget, mert csak csereként kapott helyet Egervári Sándornál.

Huszti szerint a válogatottnál új gerincet kell építeni, ő pedig a következő Európa-bajnokság idején 34. évében lesz. Arra is emlékeztetett, hogy korábban ötvenegyszer volt válogatott, de kijutni világversenyre vele sem sikerült, szerinte nem ő a megmentő.

Huszti Szabolcs három évvel ezelőtt mondott le a válogatottságról. Akkor – még az orosz Zenit focistájaként – nyílt levélben magyarázta meg, hogy elege van a válogatott csapat körüli légkörből. Zavarta, hogy azzal vádolják, motiválatlan, meg hogy nem bírja feldolgozni, hogy a kispadra került. Leginkább talán azt bírálta, hogy a válogatott játéka körül olyan habosítás kezdődött, amelynek szerinte köze nem volt a realitásokhoz. Mázlis meccsek után nagy mellénnyel elmondott elégedett értékelésekről írt levelében, amely szerinte egészen egyszerűen hülyítés volt.

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?