2013. április. 19. 18:10 MTI Utolsó frissítés: 2013. április. 19. 18:03 Sport

Balotellinek szerencséje volt

Háromról kétmeccsesre csökkentették Mario Balotelli eltiltását, aki azonban így sem léphet pályára csapata, az AC Milan Juventus elleni olasz futballbajnoki rangadóján.

A botrányairól is ismert támadó április 7-én a Fiorentinával szembeni találkozón sárga lapot kapott, és mivel az volt neki az idényben a negyedik ilyen figyelmeztetése, automatikusan járt egymeccses kényszerpihenő.

Ez aztán azért triplázódott, mert a játékos a lefújás után, az öltözőfolyosón megsértette az egyik asszisztenst. A fellebbviteli bizottság a lecsökkentett eltiltásért "cserébe" 20 ezer euróra megbüntette a válogatott futballistát.

Balotelli és a Milan abban bízott, hogy a testület egy meccsre redukálja az eltiltást, mert akkor vasárnap a címvédő és listavezető Juventus otthonában sorra kerülő rangadón már pályára léphetett volna a csatár.