2013. március. 03. 14:11 MTI Utolsó frissítés: 2013. március. 03. 13:57 Sport

Az Arsenal többségi tulajdonosa cáfolta, hogy eladná a klubot

Stan Kroenke, az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Arsenal tulajdonosa nem tervezi, hogy eladja a klubot. Az amerikai üzletember így reagált arra a sajtóértesülésre, miszerint egy közel-keleti csoport hamarosan 1,5 milliárd fontos ajánlatot tesz az egyesület megvételére.

A The Telegraph című napilap írása szerint a konzorcium terve, hogy a londoni csapatot ismét Európa legjobbjai között emlegessék. Ehhez, vagyis főként új játékosok szerződtetéséhez biztosítanák a szükséges anyagi forrásokat.

A lap beszámolója szerint a cég egyelőre nem fedte fel kilétét, de valószínűleg katari, vagy egyesült arab emírségekbeli vállalatról lehet szó.

Az elmúlt években számos nagy múltú klub került közel-keleti tulajdonba: az egyik legjobb példa a Manchester City, amelyet az Abu-Dzabi királyi család Manszur sejk vezetésével vett meg 2008-ban. A gárda tavaly megnyerte az angol bajnokságot. Legutóbb a francia Paris Saint-Germain került katari kézbe, a klub azóta többek között olyan futballistákat vásárolt meg, mint Zlatan Ibrahimovic, Thiago Silva és Ezequiel Lavezzi.

Az Arsenal immáron nyolc éve nem nyert nagy trófeát, ráadásul a klub évről évre megválik egy-egy sztárjátékostól. Tavaly nyáron a holland Robin van Persie, előtte pedig a spanyol Cesc Fabregás igazolt el.

Gazdaság Ballai Vince 2025. január. 18. 20:00

Szorgosan szedegetjük a folyókból, de sok állam nem akarja elengedni a műanyagokat, amelyek szép lassan az agyunkra mennek

Halogatják a megállapodást a műanyagok visszaszorításáról az ENSZ tagállamai, miközben egyre inkább átjárják környezetünket, sőt már szervezetünket is a mikroműanyagok. Sokszor meglepően nagy koncentrációban jelennek meg hazai vizeinkben, a szakértők aprólékosabb szennyvíztisztítást, nagyobb odafigyelést és egységes mérést szorgalmaznak, ami még a jövő zenéje. Addig maradnak a folyótakarítási akciók, amelyekből minden korábbinál többet szerveztek tavaly. Mind a műanyaggyártásnál, mind a folyótakarításnál kulcskérdés, hogy a forrásnál kellene kezdeni a munkát.