10 tanulság a BL csoportkör harmadik fordulójából
A pénz nem egyenlő a sikerrel, persze ezt a PSG igyekszik megcáfolni. Az oroszok vészesen közelednek az elithez, a németek pedig tönkreverik az óriásokat. A Telegraph segítségével összegyűjtöttük a tanulságokat a Bajnokok Ligája harmadik fordulójából.
1. A németek nagyon jók, ha futballozni kell
Abszolút egyet kell érteni azzal, hogy a németek rendre jól teljesítenek a nemzetközi porondon, de azt nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy legutóbb 12 éve történt, hogy a Bayern München megnyerte a legrangosabb klubtrófeát. Talán ez most változik. A Borussia Dortmund és a Schalke 04 is jó úton jár afelé, hogy újra a németek győzzenek. Veretlenek a csoportjukban és olyan angol nagycsapatokat intéznek el, amelyek fél pénzükből megvennék a komplett ellenfelet. A Dortmund a Manchester Cityvel ikszelt le a második körben, úgy, hogy egy erősen vitatható büntetőből szereztek gólt a britek. Tegnap pedig a Schalke nyert könnyedén az Emiratesben, az Arsenal vendégeként, 2-0-ra.
2. A pénz automatikusan nem hoz sikert
A Manchester Citynek nem tartott sokáig, hogy bajnokságot nyerjen a Premier League-ben. Ugyanakkor a bankszámlájuk egyelőre kevés ahhoz, hogy berobbanjanak az európai elitbe. Tavaly nem élték túl a csoportkört, és nagyon úgy tűnik, hogy a történelem megismétli önmagát. Tegnap fájdalmas vereséget szenvedtek az Ajaxtól, ahogy a Real Madridtól is az első körben. Eddigi egyetlen pontjukat a Dortmund ellen szerezték. Kis szerencsével. Ahhoz, hogy esélyük legyen a továbbjutásra, a hátralevő három mérkőzésüket hozniuk kell. Roman Abramovics azonban jó példával jár elöl, ami a befektetést illeti. Ha nem is könnyen, de végül sikerült csapatával, a Chelsea-vel tavaly felérni Európa csúcsára.
3. A sok pénz, kevés futball ellenpólusa a Saint-Germain lehet
Az újgazdag egyesületek közé frissen benvezett Paris Saint-Germain eddig remekül kezdte a BL-t. Három mérkőzésükből kettőt megnyertek. Könnyedén verték mindkét Dinamót. A Kijevet 4-1-re, a Zagrebet 2-0-ra. Ugyan kikaptak a Portótól, ami érzékenyen érintette Carlo Ancelottit és csapatát, de továbbra is jó eséllyel pályáznak az egyik továbbjutó helyre, a száz százalékos portugálok mellett. A nyár egyik nagy vétele, Zlatan Ibrahimovic pedig 11 gólnál tart már a szezonban, aminek köszönhetően a sötét lovak lassan favorittá lépnek elő a BL-ben.
4. A kelet hamarosan ragyogni fog
A Chelsea-n jól látható volt, hogy nem égett ezer fokon a Shaktar elleni összecsapáson, de a vereségük valódi oka az volt, hogy az ukránok parádésan játszottak. A hazaiak sztárja, Fernandinho megmutatta a Premier Leauge listavezetőjének, hogy miért a Shaktar vezeti három ponttal a tabellát az E csoportban. Kijelenthető tehát, hogy kihívói lettek az európai élvonalnak.
5. Senki nem képes úgy kikapni, mint a britek
Szerencsétlen Celtic. A Barcelona olyan tűz alá vette a kapujukat a második félidőben, amelyet épkézláb védelem nem képes a 94. percig elviselni. Egy hajszálon múlt, hogy Neil Lennon alakulata a nap egyik legnagyobb meglepetését szerezze azzal, hogy 1-1-est döntetlent ér el a Nou Campban. De a Barcelona pont ezért a Barcelona. Az utolsó pillanatban betaláltak. Szívszaggató és rendkívül peches befejezés volt a britek számára.
6. A futball egy rém egyszerű játék
A hozzáértők rengeteg időt töltenek azzal, hogy egy mérkőzést alaposan kielemezzenek, de néha előfordul, hogy nincs szükség semmilyen segédeszközre ahhoz, hogy mérleget vonjanak. A Manchester City trénere, Roberto Mancini is így volt ezzel, amikor magyarázatot kellett találjon az Ajax elleni vereségre: "Azt hiszem, hogy jobban játszottak, mint mi. Ők jobban futballoztak." Ennyire egyszerű játék a labdarúgás. Jobban kell játszani a másiknál.
7. A Malaga bizonyítja, hogy elsőre is lehetsz sikeres
Bevett szokás, hogy ha egy kiscsapat végre valahára eljut a Bajnokok Ligájába, akkor ott nem fog maradandót alkotni. A legtöbb, amit remélhet az egy vagy két megalázó vereség, talán egy győzelem hazai pályán, amolyan szépségtapaszként. A Malaga nem került könnyű csoportba az idei sorsoláskor: a Milan, a Zenit és az Anderlecht szinte állandó BL-résztvevők. Ennek ellenére nem ők, hanem a spanyol csapat vezeti a csoportot, száz százalékos mérleggel.
8. A Bajnokok Ligája az igazi futball
A hazai bajnokságok felől folyamatosan hallani a negatív hangokat: Rasszizmus, eltiltások, büntetések. Nem a kiemelkedő színvonalú labdarúgás a jellemző. Volt-e az európai bajnokságokban lélegzetelállító mérkőzés a szezon során? Ha volt is, nem mérhető a Bajnokok Ligájához. Hétről hétre dráma és öröm váltogatja egymást. Elég csak a mostani Celtic tragédiára, vagy a Dortmund sikerre emlékezni. Jöhet a negyedik forduló.
9. Az Arsenalnak támadó kell. Nagyon nagyon kell.
Hiába Santi Cazorla ravaszsága és Lukas Podolski túlzott akarása, a kapura lövés hiányát ez nem kárpótolja. Arsene Wengernek ezzel egyértelművé vált, hogy kell egy olyan játékos, aki esetleg a kapuba is betalál. Ez a játékos nem feltétlenül Gervinho lesz, és valószínűleg nem is házon belülről érkezhet a megoldás.
10. Az elmúlt évek legnyitottab sorozata
Az utóbbi hetek mérkőzései, eredményei alapján kezd körvonalazódni, hogy melyik csapat lehet az, amelyiket favoritnak nevezhetünk. Hála a játékosoknak és az edzőknek, idén ebből több is van. Az elmúlt esztendők egyik legkiegyenlítettebb sorozata az idei.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.