A németek megint nem voltak túlzottan meggyőzőek, de harmadik meccsükön is győztek az örök szimpatikus csapat szerepébe ragadt dánok ellen. Ezzel csoportelsők lettek. És továbbra is egyik nyilvánvaló favoritjai az Eb-nek. Szegény dánok kiestek.
DÁNIA–NÉMETORSZÁG 1–2 (1–1) Lviv, Lviv Arena, Vezette: Velasco Carballo (spanyol) |
Dánia: Andersen – Jacobsen, Agger, Kjaer, S. Poulsen – Kvist – Eriksen, J. Poulsen (Mikkelsen, 82.), Zimling (C. Poulsen, 78.), Krohn-Dehli – Bendtner. Szövetségi kapitány: Morten Olsen Németország: Neuer – Bender, Hummels, Badstuber, Lahm – Khedira, Schweinsteiger – Th. Müller (Kroos, 84.), Özil, Podolski (Schürrle, 64.) – Gomez (Klose, 74.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw |
A németek behúzták a harmadik meccsüket is az Eb-n. Megint nem voltak olyan ellenállhatatlanok és sugárzók, ami miatt a dél-afrikai vb idején azok is megkedvelték a német focit, akik addig körülbelül annyira taksálták, mint a német humort. Joachim Löw csapata úgy győzött, hogy a 100. válogatottságát 27 évesen ünneplő Lukas Podolski lőtte az elsőt és a sárga lapjai miatt eddig hiányzó Lars Bender a másodikat. Mondhatni, Löwnek megint bejött egy cseréje, és a háromgólos Gomez vagy a védelem közepébe betett Hummels után megint egy nyerő embert állított a csapatba.
Podolski a 19. percben Thomas Müller beadására érkezett jókor. A labda igazából Gomeznek ment, de rajta átpattant, a löketet az egyébként magabiztos Andersen uszkve hat méterről nem foghatta. Úgy nézett ki, hogy a német győzelem sínen van, de pár percen belül hirtelen jött az egyenlítés. Egy szöglet után a legveszélyesebb dán, Niklas Bendtner fejelt tovább a második legveszélyesebb dánnak, Krohn-Dehlinek, aki ugyancsak fejjel bevette a német kaput. A védők nem sok vizet zavartak az akciónál.
A gól a németeket nem vetette vissza, de a dánokat sem hozta nagyon fel. Az egész meccs lényegében egy ritmusban zajlott. Körpasszok, területvédekezés. A németeknél nem lehetett eldönteni, hogy a labdatartás a fontosabb vagy a helyzetteremtés. A dánoknak az utóbbira nem nagyon maradt erejük. Kis jóindulattal ez utóbbiról lehetett azt is gondolni, hogy a dánok az igazi pillanatra, a nagy lehetőségre várnak, aminek lehetőleg akkor kellett volna eljönie, amikor már a németek nem tudnak újra felpörögni. De a dánoknak nem igazán adódott góllövési sanszuk. Bár az első félidőben még a kapura lövési arány is hasonló volt, a helyzetek sem voltak ugyanolyanok. Inkább a németekben ragadt bent a gól. Igaz, az idő előrehaladtával ők is egyre statikusabb játékot mutattak be.
Feltűnően halvány volt Özil és Schweinsteigernek sem ment igazán. Főleg az első félidőben Thomas Müller mutatott többet az átlagnál, míg a túloldalon nem volt kiugró teljesítmény, de mindenki rengeteget robotolt. A legnagyobb lehetőséget J. Poulsen hagyta ki a második félidő nyolcadik percében egy letett labda után. Sistergő lövése a jobb kapufát érintve ment mellé. Zimling 30 méteres próbálkozásában, majd Bendtner belsőzésében már nem volt ennyi spiritusz. A döntést a 80. perc hozta meg, amikor Lars Bender érkezett jókor Özil keresztpasszára, 2-1-re alakítva az állást.
Az utolsó bő tíz percre sem tudtak rákapcsolni a dánok. A labda nem is volt náluk, és nyilván hallották azt is, hogy áll a másik meccs, így már a 3-2 se lett volna számukra elég. Dánia a „halálcsoportban” mindent megtett, hogy végig partiban maradjon, és ez sikerült is nekik. A portugálok elleni meccset drámai küzdelemben bukták el. A németekre a görögök várnak a negyeddöntőben. Aligha lesz belőle nagy dráma.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.