A magyar női vízilabda-válogatott a folytatásban a bronzéremért szállhat medencébe az eindhoveni Európa-bajnokságon, miután a csütörtöki elődöntőben 14-12-re kikapott a világbajnoki címvédő görög együttestől.
A világbajnoki címvédő görögöket idén egyszer már legyőzte Merész András fiatal alakulata, ráadásul vendégként a január eleji Thetisz Kupán, de az a 10-8-as siker - amint azt maga a szövetségi kapitány is kellő óvatossággal hangoztatta az Eb-döntőért zajló összecsapás előtt - felkészülési tornán született.
Eindhovenben viszont úgy vívta meg csatáját a két gárda, hogy a hellének mint csoportgyőztesek három teljes napot pihenhettek, míg a magyar játékosok a spanyolok elleni, 11-9-re megnyert keddi ütközet fáradalmaival a tagjaikban érkeztek az uszodába a csütörtöki elődöntőre.
"Jó lenne ma is győzni, végtére is nem mindennap játszik az ember Európa-bajnoki döntőt" - mondta a szakvezető, aki bő egy évnyi kapitánykodása legnagyobb diadalának kapujába érkezett azzal, hogy csapatával bejutott a kontinensviadal legjobb négy gárdája közé, ezzel egyszersmind jogot szerzett az áprilisi, olimpiai világkvalifikációs tornán való részvételre is.
Az elődöntő Szücs Gabriella kapufás bombagóljával indult, második emberelőnyükből azonban egyenlítettek, a harmadikból pedig a vezetést is átvették a görögök (1-2). Teljes létszámnál Szücs másodszor is nagyot alakított: ezúttal a bal felső sarokba vágta a labdát (2-2). A változatlanság jegyében a világbajnok megkapta negyedik fórját is, élt is vele, ugyanakkor az első magyar előny kimaradt, mi több: hat a hattal szemben is eredményes tudott lenni az ellenfél (2-4).
Már a második negyed legelején gondoskodtak róla a bírók, hogy megint csak öt magyar mezőnyjátékos legyen a vízben, aminek újfent meglett az eredménye (2-5). Bujka Barbara centerből gyorsan válaszolt, egy hatásos görög ejtéssel azonban visszaállt a háromgólos hátrány (3-6). Drávucz Rita megúszásból szépített, ötméteresből viszont érkezett az újabb hellén találat (4-7). Keszthelyi Rita lőtt látványosan a léc alá, majd ugyanő ejtett remekül, mindezt 8-4-es kiállítási mutatónál (6-7).
A nagyszünet után a kellemetlen forgatókönyv pergett tovább: két görög emberelőny, két görög gól (6-9). Drávucz lökete célba ért (7-9), majd az elrontott újabb hellén előnyt követően Antal Dóra vette be szintén távolról a kaput (8-9). Egyenlítés helyett azonban jött a tizenkettedik görög előnyből a tizedik görög találat (8-10). Bujka erőszakos centerezése eredményezte a 9-10-et, majd Keszthelyi-Tóth Ildikó összjáték meghozta az egyenlítést is (10-10).
A zárónegyedben nagy izgalmak közepette - 1-0 után először - ismét a magyar csapat szerzett vezetést: Bujka harcossága révén lett 11-10 "ide", az ekkor 16:6-osra módosult emberelőny-mérleggel együtt járt azonban az "iksz", majd a 11-12. Szücs ismét eredményes volt, csak éppen megfelelő felelet is érkezett (12-13). Kevesebb, mint két perccel a vége előtt a görögök nem puskázták el az újabb fórjukat (12-14), s ezzel el is dőlt a meccs: nyert, s döntős Görögország csapata, míg Magyarország válogatottja a bronzéremért küzdhet meg az olasz-orosz csata vesztesével.
Merész András ezt mondta a meccset követően: "Valóban furcsa a kiállítási arány, de nem szeretném a játékvezetőkre fogni a vereséget. Az elején védekezési hibákat követtünk el, hagytuk elmenni őket, s bár kétszer is visszakapaszkodtunk, a nyeréshez már nem maradt elegendő energiánk. Felvállaltuk a szoros emberfogást, s vele az emberhátrányos védekezést, de ebben el is fáradtunk rendesen, pontatlanná és gyámoltalanná váltunk. A játékosaimat azonban nem akarom bántani, küzdöttek, harcoltak szívvel-lélekkel, ez ma ennyire volt elég."
Takács Orsolya, a válogatott egyik régi alapembere így nyilatkozott: "Ennyi hátrányt nem viseltünk el, nem állt össze az ehhez szükséges védelem, s a kétszeri felzárkózás eleve iszonyú energiákat vont el tőlünk. Sajnálom, nagyon jó lett volna Eb-döntőt játszani..."
Lóbától a kiállításig - kis fogalomhatározó Európa-bajnokságokhoz II.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.