2011. október. 05. 13:49 MTI Utolsó frissítés: 2011. október. 05. 13:48 Sport

A 2012-es Eb-n még biztosan nem lesz videóbíró

Szinte bizonyos, hogy 2013-ig nem vezetik be azokat a technikai újításokat, amelyek jelentős mértékben segítenék a labdarúgó-mérkőzések játékvezetőit.

A sportág szabályalkotó testületének (IFAB) egyik tagja, Alex Horne - aki az angol szövetség főtitkára - szerdán jelezte: késnek a tesztek, megítélése szerint a 2012/13-as idényben nem kerülhet sor a bírósegítő találmányok alkalmazására, és úgy gondolja, erre a 2013/14-es szezonban van reális esély. Az angol Premier League illetékesei remélték, hogy már 2012 augusztusában előállhatnak a játékvezetők munkáját nagyban megkönnyítő eszközökkel. 

A nemzetközi szövetség (FIFA) olyan technikai megoldást keres, amely egy másodpercen belül egyértelműen tájékoztatja a játékvezetőt arról, hogy a labda teljes terjedelmével túljutott-e a gólvonalon vagy sem. A FIFA bízik benne, hogy ilyesféle rendszer a 2014-es világbajnokságon már alkalmazható. 

A játékvezetők technikai támogatása azt követően került hangsúlyosan előtérbe, hogy a tavaly nyári, dél-afrikai világbajnokságon a meccsek eredményeit döntően befolyásoló hibákat követtek el a bírók, ez pedig világszerte felháborodást váltott ki, s egyúttal megmozgatta a feltalálók fantáziáját is. A tévedések elkerülését szolgáló - s a FIFA által februárban már vizsgált - bírósegítő találmányok egyike a magyar Maruzsi Lászlóé. 

Az 1886-ban alapított, nyolcfős IFAB  tagságának felét - 1913 óta - a FIFA adja, a másik négy szakértő pedig Angliát, Skóciát, Észak-Írországot és Walest képviseli. A szabályok megváltoztatásához a voksok 75 százaléka szükséges. A "Grál-lovagoknak" is nevezett testület az elmúlt években mindig a technikai újítások bevezetése ellen voksolt.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.