Mintegy negyvenöt millió dollárt (8,37 milliárd forint) fordítottak az elmúlt évben doppingellenes küzdelemre a nyári olimpiai sportágak nemzetközi szövetségei.
"A felmérésünkben részt vett 27 szövetség összesen 21,7 milliót költött erre a területre, egy nagy szövetségnek pedig, amely nem válaszolt a megkeresésünkre, 23 millióra becsüljük a doppingolás visszaszorításával összefüggő kiadását" - közölte kedden Denis Oswald, a nyári olimpiai sportágakat tömörítő szövetség, az ASOIF elnöke a szervezet londoni közgyűlésén.
A sportvezető, aki egyben a Nemzetközi Evezős Szövetséget is irányítja, hozzátette, hogy a ráfordítások összege nagyjából a kétszeresére nő, ha az eljárások, jogi procedúrák költségeit is beleszámítják. Oswald beszélt arról is, hogy egy doppingminta elemzésének átlagos költsége 825 dollár, ugyanakkor laboratóriumoktól függően nagy eltérések mutatkoznak, s a különbségek nem csupán az árakban jelentkeztek.
"A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség a közelmúltban két különböző laborral egy sor mintát elemeztetett, s míg az egyik egy, addig a másik hét pozitív esetet tárt fel. Ez aggasztó. Az lenne a jó, ha a sportolók mintáit egységesen rendkívül hatékony laboratóriumok vizsgálnák" - fogalmazott az ASOIF-elnök, aki megemlítette még, hogy az érintett sportágak sportolóitól tavaly levett 170 ezer minta analízise során az egy százalékot sem érte el a pozitív esetek száma, pedig "gyanítható, hogy ennél magasabb a tényleges arány".
Kubatov Gábor: Egy afrikai országnál, meg ilyen helyeknél nyilván jobban élünk
Újévi köszöntőt tartott a Fradi elnöke, amelyben elmondta, “méregetjük, hogy az embereket mi érdekli, és a magyar embereket a futball érdekli”, valamint azt is elárulta, hogy Pascal Jansent félmilliárd forintért vásárolták ki a klubtól.