Sport MTI 2011. január. 03. 12:13

Mourinho lett a legjobb klubedző

Az Internazionaléval minden címet begyűjtő José Mourinho lett 2010 legjobb vezetőedzője a labdarúgás történetével és statisztikájával foglalkozó szervezet, az IFFHS szavazásán.

A portugál tréner - aki nyáron a Real Madrid irányítását vette át - a 2009/2010-es szezonban Bajnokok Ligáját, olasz bajnokságot és Olasz Kupát nyert az Interrel. Mögötte Josep Guardiola, a spanyol bajnok FC Barcelona edzője lett a második, míg Louis van Gaal, a Bayern Münchennel német bajnokságot nyert és BL-döntőbe jutott holland szakember végzett a harmadik helyen.

IFFHS-SZAVAZÁS

LEGJOBB VEZETŐEDZŐK (2010):

  1. José Mourinho (portugál, Internazionale, Real Madrid) 294 pont
  2. Josep Guardiola (spanyol, FC Barcelona) 188
  3. Louis van Gaal (holland, Bayern München) 75
  4. Quique Sanchez Flores (spanyol, Atlético Madrid) 46
  5. Carlo Ancelotti (olasz, Chelsea FC) 41
  6. Sir Alex Ferguson (skót, Manchester United) 38
  7. Arsene Wenger (francia, Arsenal FC) 33
  8. Celso Juárez Roth (brazil, Internacional) 24
  9. Roy Hodgson (angol, Fulham, Liverpool FC) 20
  10. Lamine N'Diaye (szenegáli, Mazembe Lubumbashi) 11

párizsi olimpia 2024

Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába

Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.