Sport hvg.hu 2009. szeptember. 14. 09:54

Federer: „ez volt életem legnagyszerűbb ütése” - videó

Roger Federer a Novak Gyokoviccsal vívott elődöntőben három szettben nyerni tudott a US Openen. Az utolsó játszma végén ellenfele egy átemeléssel lepte meg, amit Federer próba-szerencse alapon a lába között, a hálónak háttal adott vissza. A meccs után élete ütésének nevezte a mozdulatot.


Roger Federer 7:6 (7-3), 7:5, 7:5 arányban legyőzte Novak Gyokovicsot a US Open elődöntőjében, így fináléba jutott. Lehetősége van megvédeni címét, illetve tovább gyarapítani így is rekordnak számító Grand Slam-győzelmeinek számát.

A meccs nem csak azért marad emlékezetes, mert a három szettes győzelem ellenére kemény csatát hozott, hanem mert az utolsó játszmában Gyokovics átemelését Federer olyan mozdulattal játszotta vissza, amire sem a szerb, sem a közönség nem számítottak. Mint meccs után mondta, semmi veszítenivalója nem volt, így ezt a megoldást választotta.

„Kellemetlen helyzetbe kerültem – mondta a világelső arról, hogy miért ezt az ütést választotta. – Éppen ezért nem is volt mit veszítenem. Többször próbálgatjuk ezt az ütést edzéseken, de sosem sikerül. Ezért mondom azt, hogy ez volt életem legnagyszerűbb ütése.”

                                  FEDERER PÁLYAFUTÁSÁNAK "LEGNAGYSZERŰBB ÜTÉSE"


A svájci ezzel a győzelemmel az esztendő utolsó Grand Slam tornájának fináléjába jutott, ahol a Rafael Nadalt is legyőző, az utóbbi években egyre jobb formában teniszező Juan Martin Del Potro vár rá. „Csodálatosan játszott Rafa ellen – mondta Federer argentin ellenfeléről. – Sokat fejlődött és nem akármiért jutott idáig. Emlékszem, nagyon kemény ötszettes csatát vívtunk a Roland Garroson.”


                                FEDERER ÉS GYOKOVICS EGYIK LEGJOBB LABDAMENETE



Az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi egyes döntője magyar idő szerint 22 órakor kezdődik.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.