Shake life-style.hu 2011. december. 16. 15:51

Utolsó simítások a Margit hídon, kedden át is adják

A Margit híd felújítása 2009. augusztus 21-én kezdődött meg.

A Margit híd felújítása 2009. augusztus 21-én kezdődött meg. A felújításhoz 6 milliárd forint uniós támogatást kapott a főváros, ebből azóta 4,7 milliárdot már lehívtak. A mintegy másfél évig tartó rekonstrukció során ebből felújították az úttestet, a villamosvágányokat, kicserélték a pálya- és a hídszerkezet elemeit, kiszélesítették a hidat. Megújult a szárnyhíd is, amely az egyik legrosszabb állapotban lévő része volt a dunai átkelőnek.

Rendezték a kerékpáros közlekedést is, a kerékpárosok számára felfestették a piktogramokat, az északi járdán közös gyalogút és kerékpárút létesült. Emellett a híd budai parti pillérében kerékpáros-alagutat helyeztek forgalomba.

A projektből hátra van még a Jászai téri zebrák kialakítása, ezzel 2012-ben végeznek.

Helyén a korona

A Nemzeti Közlekedési Hatóság tavaly november 15-én adta áldását a híd ideiglenes forgalomba helyezésére, azóta ismét közlekdhető Budapest egyik legnagyobb forgalmú hídja. A felújítás határidejét időközben többször módosították, egyebek mellett azért, mert a hatósági engedélyezési eljárás öt hónapos csúszása miatt összetorlódtak, párhuzamossá váltak az egyébként egymásra épülő projektlépések.

A hvg.hu Margit-híd témában fogant cikkei ide kattintva érhetők el, aki egy rövidebb összefoglalóra kíváncsi, az olvassa el Király Dávid cikkét.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.