Shake life-style.hu 2012. március. 14. 13:27

Tartják pozícióikat a Michelin-csillagos magyar éttermek

A Main Cities of Europe 2012 kalauz húsz ország negyvennégy városának összesen 3600 éttermét és hoteljét minősíti és...

A Main Cities of Europe 2012 kalauz húsz ország negyvennégy városának összesen 3600 éttermét és hoteljét minősíti és ajánlja. A kiadványban összesen 15 háromcsillagos hely található, ezek között nincs újdonság, az összesen 74 kétcsillagos között viszont tizennyolc új van. A Világevő Blog információi szerint az idei kiadvány rekordere Koppenhága, itt ugyanis négy új egycsillagos étterem van, köztük a Geranium, Rasmus Kofoednak, a Bocuse d'Or győztesének étterme.

Egy fogás a nyertes Geraniumban (Fotó: Chuckeats.com)

Nem avattak új Michelin-csillagos magyar éttermet, de az eddigiek megőrizték minőségüket: a korábbiaknak megfelelően a Costes és az Onyx éttermek egy-egy Michelin-csillagot kaptak. Bib Gourmand, azaz jó ár-érték arány minősítéssel illeti a kiadvány az Arcade Bisztrót, a Bock Bisztrót, a Csalogány 26-ot illetve újdonságként a Vár: a Speiz éttermet is. A 21 nevű budapesti, várbéli vendéglő elveszítette Bib minősítését, de a csillagosokkal együtt összesen huszonegy fővárosi éttermet ajánl a Michelin-kalauz.

A Costes étterem hátsó traktusában (Fotó: Stiller Ákos)

Ausztriának egy új kétcsillagos étterme van, a Relais&Chateaux-hoz tartozó Palais Coburgban lévő Silvio Nickol. Az ország további egy kétcsillagos, nyolc egycsillagos és 12 Bib minősítést kapott étteremmel szerepel a kalauzban.

A kiadvány legerősebbje Franciaország: 305 listázott helyéből 65 egy-, 21 két- és 11 háromcsillagos. Prágai étterem először kapott csillagot: egyszerre két éttermet jutalmaztak egy-egy csillaggal, a hat étterem Bib minősítéssel szerepel.

Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.