Andrew Simes nagyapja 1952 óta minden évben elküldte karácsonyi üdvözletét az angol uralkodónak, II. Erzsébetnek, még azt követően is, hogy családja Törökországba költözött. A levelekre felfigyelt a királynő is, aki nyomon követte a család sorsát a távolból, minden évben várva a következő karácsonyi leveleket.
A törökországi Izmirben élő Andrew Simes a Facebookon osztotta meg családja legkedvesebb karácsonyi történetét. Andrew nagyapja 1952 óta elküldte karácsonyi üdvözletét az angol királyi családnak, mindig az uralkodónak, II. Erzsébetnek címezve. A szokást azt követően sem adta fel, hogy a család Törökországba költözött. A királynő az 1972-es törökországi látogatása során fogadta is Andew nagyapját, azonban mikor a formális kézfogás következett volna a protokoll szerint, a királynő megállt, és szellemesen megjegyezte: "Tehát Ön az, aki azokat a kedves üdvözlőlapokat küldi nekem" – így részesült nagyapja a királynő kedvességéből.
II. Erzsébet követte hű alatvalója családjának sorsát, a királynő például egy levélben gratulált a nagyapának 100. születésnapja alkalmából 2009-ben. Andrew nagyapja azonban 102 éves korában elhunyt, azóta hű unokája írja az üdvözlőlapokat a királynőnek. 2011 karácsonyát követő év januárjában egy levél érkezett a királyi udvartól Törökországba. "Mikor egy másik Simestől kaptam üdvözlő levelet karácsonykor, utasítottam a hivatalomat, hogy kutassanak a nagyapja hogyléte felől. Nagy szomorúsággal értesültem haláláról, kifejezem részvétem Ön és családja számára" – írta a királynő.
Ever since Grandpa could remember, he made sure to send a Christmas card to his king/queen. So naturally, since 1952,...
Posted by Andrew Simes on Wednesday, December 9, 2015
Andrew a királynő levelének olvasásakor küszködött könnyeivel, és azóta is, mikor eszébe jut a két ember története, akik ilyen élethosszig tartó benyomást tettek egymásra. Mindezért Andrew idén is elsőként a királynőnek és családjának címezte karácsonyi üdvözletét, és mindenkinek hasonlóan varázslatos karácsonyt kíván, mint amilyen nagyapja története.