2012. január. 10. 21:24 MTI Utolsó frissítés: 2012. január. 10. 21:12 Shake

Jobb odafigyelni a bőröndökre a római reptéren

Nemcsak bőrönd, frakk és fúró is elveszik az olasz repülőtereken, legutóbb fél órát feküdt egy poggyász a római Leonardo da Vinci repülőtér pályáján.

A poggyászszállító kocsiról leesett bőröndöt a repülőtéren közlekedő többi jármű kikerülte. Híre sem kelt volna, ha az aszfalt közepén hagyott bőröndről az elképedt utasok nem készítenek az interneten azonnal közölt fotókat.     

A Leonardo da Vinci repülőteret működtető vállalat az olasz sajtóban megbocsátható hibáról beszélt, hangsúlyozva, hogy 2011. december 22-e és 2012. január 2-a között több mint egymillió utas haladt át a római légikikötő, fejenként legalább egy bőrönddel. A Codacons fogyasztóvédő egyesület megjegyezte, hogy a karácsonyi időszakban kapott száz repülőtéri panaszból hat vonatkozott poggyászra.

Csomag nélkül maradt Daniel Harding karmester is, akinek bőröndje a Párizs-Milánó útvonalon tűnt el, benne az aznap este a milánói Scalában fellépő művész frakkjával. Az utolsó pillanatban megkerült csomag segítette ki az operaházi estre már farmernadrágban készülő karmestert.

Uto Ughi hegedűművész szintén elveszett bőröndje miatt zenélt ingujjban a szicíliai Taormina színházában - emlékeztettek az újságok, melyek szerint a legértékesebb poggyász 2000 októberében, a római Ciampino repülőtéren borult le a kocsikról II. Erzsébet királynő ruháival.

Feledékenyek az utasok is: 2011-ben a milánói Malpensa és Linate repülőtereken hatezerkilencszáz személyes tárgyat "veszítettek el". A talált tárgyak között volt mobiltelefon, öv, óra, számítógép, trombita, összecsukható asztal, fúró, mankó és fogprotézis is.  

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.