Egy osztrák fejlesztette ki a bort, amely Mozart, Haydn és Vivaldi muzsikájára válik ízletesebbé. Markus Bachmann különleges módszerrel nemesíti a nedűt.
Bachmann ötlete egyszerű: a kellemes muzsika hanghullámai kedveznek a bornak. Különösen a borban található élesztőre vannak jó hatással, ami a dallamok hatására nem metilalkoholt, hanem glicerint képez, így jelentősen javít a nemes nedű ízhatásán. A végeredmény: kevesebb cukor és intenzívebb íz, ami a gyomornak is jót tesz. A könnyebb emészthetőséget kémiailag is megmagyarázta Bachmann, szerinte a hagyományos erjedési procedúra alatt előfordulhat, hogy az élesztő lerakódik és a buborékokat képez. A zenés hanghullámok azonban eloszlatják ezeket és különös harmóniát teremtenek a borban.
Bachmann módszere nem csak az új borra van jó hatással. Mozartra az élesztő újra életre kelhet, hogy egy második erjesztéssel a régi bor minőségét javítsa. A feltaláló egyelőre csak klasszikus dallamokkal kísérletezett. Bachmann már le is védette ötletét, mely Bécs csúcsborászai körében is nagy sikert aratott. „Ez egy mérföldkő az osztrák borászat történetében. Azt hiszem, még fel sem tudjuk mérni, milyen hatása lehet ennek a felfedezésnek“ – lelkendezett az osztrák bioborász Rolf Prettererbner.
Az italok hangérzékenységére már mások is felfigyeltek. A japán Masaru Emoto a vízzel végzett kísérleteket, és megállapította, hogy kellemes dallamokra gyönyörű kristályok keletkeznek a folyadékban. A kevésbé harmónikus hanghatásokra viszont szétesnek az alakzatok: így a metált és a hardrockot nehezen tűri a víz. A fizikus-orvos hangfalakat tett a palackok mellé, majd a lefagyasztotta őket és úgy vette górcső alá a folyadékokat. A kísérlet lényege, hogy a hanghatásokra átrendeződnek a molekuláris szerkezetek az anyagban, a pozitív hanghatásokra csodálatos formákkal reagál, a negatív hanghatásokra pedig eltorzul. Mivel az emberi test 70%-a víz, a spirituális felfogás szerint a mi belső világunkat is nagyban meghatározza, hogy milyen hatások érnek. Nem csupán zeneileg! Emoto ugyanis azt is kipróbálta, mi történik, ha a vizes palackra papírfecnit ragaszt különböző szavakkal. A szeretlek, szép vagy, elismerlek üzenetekre az történt, mint Mozartra, gyönyörű hatszögletű kristályok jöttek létre. Az utállak, megöllek, hagyj békén kifejezésekre azonban szétestek a formák.