Nincsen rajta William és Kate esküvői vendéglistáján Michelle és Barack Obama. Valóban megsértődött a brit királyi család az amerikai elnökre és feleségére?
"Soha többé ne engedjék velem egy szobába ezt a nőszemélyt!” – mondta állítólag Erzsébet királynő, miután Michelle Obama a 2009-es látogatásukon bizalmaskodva karolgatta a szigorú protokollhoz szokott Erzsébetet. Barack pedig a hajlongásról feledkezett meg a híresztelések szerint, ám pár nappal később a szaud-arábiai felség előtt nem volt rest megtenni a gesztust. No és az ajándékuk! Valami ízléstelen csecsebecse!
Maga William herceg radírozta volna ki a két nevet a listáról? A "megbízható" források szerint a herceg nem akarja, hogy Michelle Obama kerüljön a figyelem középpontjába és háttérbe szorítsa a gyönyörű arát. Főleg miután a vőlegény édesanyját, az elhunyt Dianat egy "szexuálisan túlfűtött ruhabuzinak" titulálta a first lady, akinél ő már most sokkal populárisabb. Ezek után, nem lenne csoda, ha megorrolna rá William, „lehet, hogy Obama fölött uralkodhat, de fölöttem és Anglia fölött nem”. Ilyen és hasonló rosszindulatú pletykákkal színesítette egy Obama-ellenes , „igaz amerikai” blog azt a valós hírt, miszerint a kétezer fős lakodalomra Obamáék nem hivatalosak.
Az pletykákból azonban vajmi kevés igaz, és ezt egy brit pletyka-leleplező oldal észérvekkel is alátámasztja, miközben arra is rávilágít, hogy mi a valós oka Obamáék mellőzésének.
Hiába volt 1981-ben Diana hercegnő és Charles herceg esküvőjére meghívva az épp regnáló amerikai elnök, Ronald Reagan (aki amúgy betegsége miatt távolmaradt) a két esemény korántsem hasonló kaliberű. William ugyanis nem trónörökös (bármennyire is szeretné ezt a brit nép), hanem csak második a sorban édesapja után. Így az esküvője sem lesz akkora felhajtás, mint apjáé volt, ahova akkoriban 3500-an voltak hivatalosak, kötelezően számos állam első embere. Az ideire is hívnak meg államfőket, például Nicolas Sarkozy-t, de szabadabban válogathatják ki vendégeiket, mint harminc évvel ezelőtt szüleik.
Kétséges az is, hogy William herceg Michelle Obama jelenléte miatt izgulna, az viszont való igaz, hogy Kate-el együtt bejelentették: ez az "emberek esküvője" lesz, értsd: előrébb állnak a meghívandók között például azok, akikkel William együtt dolgozik a jótékonysági szervezetekben (majdnem kéttucatnyiban), illetve azok, akik valóban baráti viszonyban vannak a boldog párral és akikkel szeretnék megosztani életük egyik legfontosabb pillanatát. Michelle Obama Diana hercegnőt lesajnáló kijelentése is csupán kitaláció, és arra irányul, hogy lejárassa az első afroamerikai elnököt és feleségét.
Az, hogy mi történt Obamáék 2009-es látogatásakor arról a New York-i Daily News hitelesebben tudósított, mint a fehér amerikát sirató blog: nem volt sem karolgatás és nem maradt el Barack Obama köszönése sem, sőt az ajándék sem lehetett annyira elhibázott: egy iPodot kapott Erzsébet királynő, amelyre feltöltötték a 2007-es amerikai látogatásáról készült videót és fotókat, továbbá kedvenc Broadway musicaljeinek dalait. Még egy apróságot kapott tőlük, egy ritka dalszöveg-gyűjteményt, a híres zeneszerző Richard Rogers szignójával. És, hogy mit kaptak cserébe Obamáék: a szokásos ezüstkeretbe foglalt fotót a királyi párról.
Az sem valószínű, hogy Erzsébet királynő azt mondta volna, hogy soha többé ne engedjék közelébe Michelle-t, a házi protokoll alapján ugyanis a retiküljével jelez, ha a nem kívánatos személyeket távol szeretné tartani magától. A találkozó során a táskájával semmiféle fenyegető mozdulatot sem tett.