Sokan tudják, hogy az új Csillagok háborúja epizódok egy részét Tunéziában forgatták, és nem nehéz elképzelni, hogy a...
Sokan tudják, hogy az új Csillagok háborúja epizódok egy részét Tunéziában forgatták, és nem nehéz elképzelni, hogy a Harry Potterből ismert kastély-szerű épület is létező hely Angliában. Elhagyott erőművek, metróállomások, pszichiátriai klinikák, templomok, kastélyok: a valóság építi a legjobb díszletet, csak meg kell találni őket.
Aldwych metróállomás - V mint Vérbosszú
Az 1994 óta használaton kívüli londoni metróállomás viszonylag jó állapotban maradt meg. A Piccadilly vonal része volt és eredetileg Strand megállónak hívták. 1907-ben nyitották meg, 17-ben nevezték át, majd 40-ben átmeneti időre bezárták. A II. világháború alatt nyilvános óvóhelyként funkcionált. 1946-tól újra metróállomásként használták egészen 1994-ig, amikor fel kellett volna újítani, de nem érte volna meg, ezért inkább végleg kiiktatták a metró vonalából. Több film és kiállítás színhelyéül szolgált azóta, ezek közül a legismertebb a hazai nézők számára a Superman IV 1986-ban és a V mint Vérbosszú 2006-ban.
Griffith Obszervatórium - Terminátor
A hollywoodi filmeseknek nem kell messzire menniük, a Los Angeles belvárosára néző Griffith Obszervatórium kitűnő hátteret adott a meztelen Schwarzeneggernek, aki kétségbeesetten keresi Sarah Connort a múltban. A planetárium néspzerű a turisták körében is, mivel több űrhajózási és tudományos kiállításnak ad otthont. A Terminátoron kívül a Charlie angyalai film második részében és a Flesh Gordonban is feltűnik az épület.
Westport Erőmű - 12 majom
A Bruce Willis és Brad Pitt nevével fémjelzett ex-Monty Python tag Terry Gilliams fantasztikus kalandfilmjét három különböző erőmű területén forgatták. A leghátborzongatóbb beltéri jelenetek a baltimore-i Westport erőmű területén készültek. Az erőművet 1906-ban indították be, 1993-ig üzemelt, majd 2007-ben végleg lerombolták, mivel a helyére új erőmű épült.
Cherokee Atomerőmű - A mélység titka
A Dél Karolinában, Gaffney-tól 16 km-re található soha meg nem épült atomerőmű adta A mélység titka című, rekord költségvetéssel készült fantasztikus film víz alatti jeleneteinek helyszínét. Az erőművet 1970-ben kezdték el építeni, majd az atomerőművekre vonatkozó új szabályozások és anyagi okok miatt 1983-ban végleg leállították az építkezést. A félbehagyott reaktort filmstúdióvá alakították, és az Ed Harris főszereplésével bemutatott filmhez több millió gallon vízzel töltötték fel.
Seaside Florida - Truman Show
Amikor a Truman Show rendezője, Peter Weir fel akarta építeni a film fura, utópisztikus világát, felesége egy építészeti magazinban megtalálta a világ egyik legfurcsább lakóparkját a Floridai Félszigeten, Walton megyében: a Seaside Floridát. A szürreális villanegyed nem csak lakópark, hanem közösség is, amelynek célja, hogy új szemléletet adjon a városi életnek. A képek alapján könnyen elképzelhető a Jim Carrey-filmből megismert abszurd történet.
Battersea Erőmű - 1984
A Battersea erőmű, Európa legnagyobb téglaépülete, emblematikus színfoltja London Temze-parti belterületének. A nyomasztóan monumentális és rideg épület A része az 1930-as, B szárnya pedig az 1950-es években épült, bezárása óta nem használják, elhagyatott. Több művészeti alkotást megihltetett: megjelent az 1965-ös Help című Beatles filmben, 2007-ben itt forgattak egy részt a Batman - A sötét lovagból, illetve rákerült a Pink Floyd 1977--es Animals lemezének borítójára is. Orwell világhírű regényének, az 1984-nek filmes adaptációjának is kellően nyomasztó hátterrel szolgált a régi erőmű.
Alnwick Kastély - Harry Potter
A 700 éves észak-angliai kastély a mai napig hercegi birtok: Northumberland hercegének rezidenciája. Emellett a St. Cloud Állami Egyetem Nemzetközi Tanulmányok tanszékét látja vendégül és kiállításoknak ad otthont. Az itt forgatott Harry Potter-filmek nyomán rengeteg rajongó, turista keresi fel. Több televíziós sorozat és mozifilm használta díszletként, többek között az 1991-es Robin Hood, a tolvajok fejedelme is.