2007. április. 04. 08:15 MTI Utolsó frissítés: 2007. április. 04. 08:19 Shake

Kokainhoz keverte apja hamvait, azt szippangatta

Keith Richards, a Rolling Stones gitárosa élete legfurcsább kábítószer-fogyasztásának azt a pillanatot nevezte, amikor elszívta apja hamvait.

Richards zenekarával. Drog and roll
© Wikipedia.org
Mint a 63 éves, évtizedek óta drog- és alkoholügyeiről ismert muzsikus a New Musical Express című brit zenei magazin szerdán megjelenő számának adott interjúban bevallotta: amikor apját, Bertet, 2002-ben bekövetkezett halála után elhamvasztották, "nem tudott ellenállni a kísértésnek", és a hamvakat némi kokainnal keverve rágyújtott felmenője földi maradványaira. Bár Richards elismerte, hogy a morbid keverék kissé "ütős" volt, de ezt is túlélte, és úgy vélte: apja egyáltalán nem bánta volna az akciót.

Richards, akit többször is a "halálösvényről" hoztak vissza, és akin tavaly koponyaműtétet hajtottak végre, miután a Fidzsi-szigeteken részegen leesett egy pálmafáról, némi sajnálkozással idézte fel, hogy valamikor első helyezett volt a "halálra szánt hírességek listáján" és hogy mekkora csalódást okozott neki, amikor kikerült a lista Top 10-éből.

A muzsikusnak ugyanakkor még intelmekből is telt egy "drogtárs", Pete Doherty felé. A bűnügyi hírekben gyakran szereplő angol énekesnek Richards azt tanácsolta, hogy mielőbb hagyja ott barátnőjét, Kate Mosst, mert a szintén zavaros életű topmodell a "rosszfiúkra" bukik, akiket aztán egymás után ejt, és ebbe csak belehalni lehet.

A múmiakülsejű gitáros, aki nem mellesleg az 1960-as évektől napjainkig a Stones összes híres dalának szerzője, alaposan leszedte a keresztvizet az olyan mai menő rock-bandákról, mint az Arctic Monkeys, a Libertines vagy a Bloc Party. "Ócska vacakok, pózőrök. Mindenáron valakiknek akarnak látszani, csak éppen nem önmaguk" – vélekedett a "stafétáról" Keith Richards.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.